[Hall of Games] Grają starzy, grają młodzi, a klasyki nie tracą uroku

[Hall of Games] Grają starzy, grają młodzi, a klasyki nie tracą uroku

[Hall of Games] Grają starzy, grają młodzi, a klasyki nie tracą uroku
15.11.2014 09:05, aktualizacja: 13.01.2016 12:58

Podczas Hall of Games swoje miejsce znalazły także gry stare… bardzo stare. Ekipa RetroGralni przy współpracy z katowickim Muzeum Komputerów i Informatyki przygotowała kącik dla miłośników retro-grania.

Kącik ma powierzchnię aż 125 metrów kwadratowych i znajdziemy tu kilkadziesiąt stanowisk do grania z telewizorami i sprzętem z różnych epok, przy którym można spędzić długie godziny. Kącikowi towarzyszy wystawa konsolek przenośnych oraz kilka innych, ciekawych eksponatów. W sumie do Hali stulecia przyjechało przeszło 200 komputerów i konsol.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jako że stary sprzęt jest nam bliski, nie mogliśmy się oprzeć (Asteroids…). Na pytania odpowiadał Michał Lisiecki, współzałożyciel RetroGralni, w Sieci znany jako „mfx”.

Jeśli ktoś nie dotrze na stanowisko RetroGralni na Hall of Games, może oglądać je na żywo w ramach relacji z Hall of Games na YouTube (w chwili publikowania artykułu szykowali stanowisko do przyjęcia sobotnich gości). Dziś w południe będzie można wirtualnie zwiedzić wystawę, o 15:00 zaś ekipa obiecała publicznie „lamić” w gry. Wieczorem opowiedzą więcej o sobie i RetroGralni.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)