[Hall of Games] Grają starzy, grają młodzi, a klasyki nie tracą uroku

[Hall of Games] Grają starzy, grają młodzi, a klasyki nie tracą uroku

15.11.2014 09:05, aktual.: 13.01.2016 12:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas Hall of Games swoje miejsce znalazły także gry stare… bardzo stare. Ekipa RetroGralni przy współpracy z katowickim Muzeum Komputerów i Informatyki przygotowała kącik dla miłośników retro-grania.

Kącik ma powierzchnię aż 125 metrów kwadratowych i znajdziemy tu kilkadziesiąt stanowisk do grania z telewizorami i sprzętem z różnych epok, przy którym można spędzić długie godziny. Kącikowi towarzyszy wystawa konsolek przenośnych oraz kilka innych, ciekawych eksponatów. W sumie do Hali stulecia przyjechało przeszło 200 komputerów i konsol.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jako że stary sprzęt jest nam bliski, nie mogliśmy się oprzeć (Asteroids…). Na pytania odpowiadał Michał Lisiecki, współzałożyciel RetroGralni, w Sieci znany jako „mfx”.

Jeśli ktoś nie dotrze na stanowisko RetroGralni na Hall of Games, może oglądać je na żywo w ramach relacji z Hall of Games na YouTube (w chwili publikowania artykułu szykowali stanowisko do przyjęcia sobotnich gości). Dziś w południe będzie można wirtualnie zwiedzić wystawę, o 15:00 zaś ekipa obiecała publicznie „lamić” w gry. Wieczorem opowiedzą więcej o sobie i RetroGralni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)