[Hall of Games] Targi rozpoczęte, Wrocław w grze

[Hall of Games] Targi rozpoczęte, Wrocław w grze

14.11.2014 17:08, aktual.: 15.11.2014 12:58

Oficjalne rozpoczęcie targów Hall Of Games już za nami. Pierwszym punktem imprezy była prezentacja gry Misja Wrocław (Wrocław Quest), która została wybrana jako produkcja promująca Wrocław w roli Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Grę tworzy grupa studentów z Politechniki Wrocławskiej, skupiona w studiu TK Games. Misja Wrocław powstała dzięki Unity. Będzie można w nią zagrać na urządzeniach mobilnych i w przeglądarkach, po angielsku i po polsku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W grze wcielimy się w bohatera, który w biblioteczne swojego dziadka znajduje dziennik że zapisami o skarbie krasnali, a większość z nich wskazuje na miasto Wrocław. Wypełniając kolejne misje, z których każda stanowi odrębną, trzypoziomową mini-grę, gracz zbliża się do odkrycia skarbu Króla Krasnali, ukrytego w stolicy Dolnego Śląska. Misje obejmują kojarzone z Wrocławiem miejsca i wydarzenia, jak „Plac Solny”, „Gitarowy Rekord Guinnessa”, „Iglica i Hala Stulecia” czy „Ostrów Tumski”. Zdania są bardzo różne – trzeba ułożyć pomieszane fragmenty Panoramy Racławickiej, wspiąć się na szczyt iglicy w stylu Ice Breakera czy zagrać na wirtualnej gitarze. Ważną rolę odgrywają tu oczywiście wrocławskie krasnale – gracz wciela się w jednego z nich. Gra nawiązuje też do jednego z głównych atutów Wrocławia – życzliwości jego mieszkańców.

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Konkurs wygrała grupa studentów związanych z Kołem Naukowym Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej „TK Games”. Koordynatorem projektu jest Piotr Sobolewski, doktorant uczelni. Nad tym przedsięwzięciem pracuje 18 osób, w tym 7 programistów, 5 projektantów-testerów, 5 grafików i dźwiękowiec.

W konkursie wzięło udział ponad 30 produkcji. Przy ocenianiu prac pod uwagę brane były następujące kryteria: sposób ujęcia tematu, atrakcyjność wizualna, możliwości rozbudowy gry oraz wykonalność projektu w oparciu o przedstawiony harmonogram i plan budżetu.

Grę można już pobrać z Google Play .

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)