„Halt and Catch Fire” w Polsce, pierwszy odcinek jutro o 21:00

„Halt and Catch Fire” w Polsce, pierwszy odcinek jutro o 21:00

„Halt and Catch Fire” w Polsce, pierwszy odcinek jutro o 21:00
11.04.2015 12:36, aktualizacja: 13.04.2015 10:30

Jutro miłośnicy techniki i komputerów powinni włączyć kanał CBS Europa. O 21:00 wyemitowany zostanie premierowy odcinek serialu „Halt and Catch Fire”, który opowiada o historii Doliny Krzemowej – o walce o wolność, nieczystych zagraniach i tworzeniu komputera osobistego, który postawi świat na głowie.

Był początek lat 80., Stany Zjednoczone. W klubach grają ponadczasowe hity, rynek komputerów osobistych eksploduje, a zwycięzca tego szaleńczego wyścigu zgarnie wszystko. Joe MacMillan (Lee Pace), wizjoner i były pracownik IBM-a, pracuje teraz w dziale sprzedaży IT Cardiff Electric i przekonuje jednego z jej najlepszych inżynierów, Gordona Clarka (Scoot McNairy) do udziału w rewolucji. Nie liczy się etyka biznesowa, trzeba złamać prawo, licencje i dokonać inżynierii wstecznej wielu produktów konkurencji, ale cel jest wspaniały: komputer, który będzie uruchamiał programy IBM-a szybciej niż własny komputer firmy IBM. Takiej maszyny nikt jeszcze nie zbudował.

Wieść szybko dotarła do IBM-a i Cardiff Electric musi wyprodukować własny komputer, jeśli nie chce skończyć w rynsztoku po wypłaceniu wielomilionowego odszkodowania gigatnowi. John Bosworth potrzebuje jeszcze jednej osoby – wirtuoza kodu i geniusza algorytmów. Na uniwersytecie w Teksasie znajduje Cameron Howe (Mackenzie Davis)…

Halt and Catch Fire trailer

Za serialem stoją twórcy „Breaking Bad”. Pierwsza seria, złożona z 10 odcinków, została za Oceanem przyjęta bardzo ciepło i AMC już pracuje nad kolejną porcją. W oczekiwaniu możemy cieszyć się świetną ścieżką dźwiękową, dopracowaną scenografią, wielowymiarowymi relacjami między bohaterami i sporą dawką informacji o historii komputerów w wielu polskich telewizjach kablowych. Start 12 kwietnia o 21:00.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)