HARDiNFO – informacje o sprzęcie, systemie i benchmarki w jednym

HARDiNFO – informacje o sprzęcie, systemie i benchmarki w jednym

HARDiNFO – informacje o sprzęcie, systemie i benchmarki w jednym
Oskar Ziomek
31.01.2017 21:34, aktualizacja: 02.02.2017 09:18

Podczas codziennej pracy z komputerem, zawsze może zdarzyć się okazja, by skorzystać z aplikacji informującej o działaniu sprzętu lub samego systemu. Powodem może być niepoprawne funkcjonowanie konkretnego programu i chęć sprawdzenia jego procesu, plany modernizacji sprzętu i konieczność skontrolowania parametrów aktualnych podzespołów, czy też błędne działanie jakiegoś urządzenia i potrzeba aktualizacji jego sterowników.

Wszystkie te czynności mogą nam ułatwić zewnętrzne programy, jednak nie zawsze pozwolą na jednoczesne zarządzanie sprzętem i oprogramowaniem. HARDiNFO to jedna z wygodniejszych aplikacji, która łączy obie te dziedziny. Sprawdźmy, jakie oferuje możliwości.

Podobnie, jak większość programów tego rodzaju, po uruchomieniu naszym oczom ukaże się podsumowanie obejmujące podstawowe informacje o całym komputerze. Znajdziemy tu nazwę procesora, płyty głównej, informacje o karcie graficznej, pamięci operacyjnej i dyskach, połączeniach sieciowych, multimediach i podłączonych peryferiach. Wyświetlane są również dane systemu operacyjnego, w tym dokładny numer wersji oraz sumaryczny czas jego działania od instalacji.

Obraz

Dane dostarczane przez aplikację mogą być jednak dużo bardziej szczegółowe. Aby je uzyskać, konieczne będzie wskazanie na menu z lewej strony, o którym elemencie komputera chcemy dowiedzieć się więcej. Wówczas główny ekran zostanie przeładowany, by pokazać dodatkowe dane. I tak na przykład analizując pamięć operacyjną, dowiemy się ile mamy zainstalowanych kości, jakiego producenta i z jaką działają częstotliwością, zaś wyświetlając szczegóły płyty głównej – w oparciu o jaką wersję BIOS-a działa oraz jakie oferuje kontrolery.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wśród dodatkowych informacji o oprogramowaniu znajdziemy natomiast szczegółowe listy procesów, usług oraz zainstalowanych sterowników. Program oferuje również możliwość przeprowadzania testów wydajności (benchmarków). Można tu przetestować szybkość procesora, dysków HDD, napędów DVD, grafiki, sieci oraz - co ciekawe - podłączonych do komputera kart pamięci. Płatna wersja programu pozwala również testować wydajność dysków SSD.

Obraz

Chociaż HARDiNFO dostarcza wielu przydatnych informacji o sprzęcie i oprogramowaniu, nie sugerujemy, że jest narzędziem wystarczającym i kompletnym. Z pewnością inne aplikacje tego rodzaju, które najczęściej specjalizują się wyłącznie w testach lub wyłącznie w informacjach o procesach, będą na tym polu lepsze. Opisywany program oferuje jednak połączenie wszystkich tych narzędzi, dostarczając przy tym użytkownikowi więcej, niż jedynie podstawowe informacje.

Oprócz wersji dla systemu Windows, program oferowany jest również jako aplikacja mobilna dla systemu Android. Jej nie można już jednak uznać za szczególnie rozbudowaną. Oferuje co prawda możliwość wyświetlania informacji o procesorze, pamięci, sieciach oraz czujnikach, jednak większość z nich to wyłącznie podstawowe parametry. Pozbawiono ją również funkcji związanych z testowaniem wydajności. W przypadku analizy CPU, choćby popularny CPU-Z, czy nawet AnTuTu Benchmark zaoferują nam nieporównywalnie większą liczbę dostarczanych informacji.

HARDiNFO można pobierać z naszej bazy oprogramowania. Dostępna jest wersja dla systemu Windows oraz mobilna odmiana na Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)