HarmonyOS ma połączyć ze sobą 300 mln urządzeń już w tym roku

HarmonyOS ma połączyć ze sobą 300 mln urządzeń już w tym roku

fot. Getty Images
fot. Getty Images
Karolina Kowasz
15.04.2021 15:30, aktualizacja: 06.03.2024 21:51

Huawei ogłosił, że HarmonyOS ma połączyć ze sobą nawet 300 milionów urządzeń jeszcze w tym roku. Jak donosi producent, system operacyjny ma umożliwić im łączenie się i współpracę w celu zapewnienia bezproblemowej obsługi.

TEDx Driven by Pressure: Future of HarmonyOS

Podana informacja pochodzi z przemówienia dr Wang Chenglu. Jego zdaniem internet rzeczy (IoT) rozwija się bardzo szybko, co stanowi szansę na transformację branży. Jest to więc okazja dla takiego systemu jak HarmonyOS, który pozwoliłby różnym sprzętom na komunikowanie się ze sobą.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez serwis Developer, HarmonyOS firmy Huawei może podbić serca użytkowników dzięki obsłudze aplikacji na Androida, a także Linuksa i HTML5. Ponadto kompilator ARK obsługuje wiele języków, wśród wymienionych znalazły się chociażby C, C ++, Java, JS, Kotlin i inne.

Można się spodziewać, że ze względu na problemy Huawei dotyczące wprowadzonych na niego obostrzeń ze strony Stanów Zjednoczonych, HarmonyOS może mieć problemy z przebiciem się na rynku zachodnim. Firma liczy jednak na swoich użytkowników zlokalizowanych w Chinach. Zgodnie z przewidywaniami będą oni stale rosnącą liczbą klientów.

Nie jest to pozbawiona sensu logika. Developer twierdzi, że Chiny mają ponad 904 miliony użytkowników mobilnego internetu. Jak w każdym szybko rozwijającym się kraju, liczba ta ciągle się zwiększa. W związku z tym osoby te będą kupować nowe urządzenia, a możliwość komunikowania się różnych sprzętów za pomocą jednego systemu z pewnością zachęci kolejnych konsumentów do zakupów.

Warto także wspomnieć, że Huawei utrzymuje, że współpracuje z innymi firmami w celu stworzenia solidnego ekosystemu skupionego wokół HarmonyOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)