MacOSGrafikaTworzenie obrazów HDRHDR Expose
HDR Expose ikona

HDR Expose3.2.2

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

HDR Expose to rozbudowany program do składania obrazów HDR z wielu zdjęć, tworzenia obrazów pseudo-HDR z jednego zdjęcia i składania panoram HDR z serii ujęć. Program znany jest z dobrych algorytmów usuwających „duchy” i efektów zbliżonych do tego, co mogło widzieć ludzki oko.

Program pracuje na bazie autorskiej przestrzeni barw o nazwie Beyond RGB, dającej możliwość tworzenia obrazów, które w dużym stopniu odwzorowywały będą to, co w rzeczywistości widziało ludzkie oko podczas wykonywania zdjęcia. HDR Expose oferuje także jeden z najskuteczniejszych algorytmów wykrywania na obrazie obiektów, które przemieściły się podczas wykonywania kolejnych ujęć danego kadru.

Narzędzie pozwala ustalać zakres tonalny przy użyciu narzędzi korekty jasności/kontrastu, lokalnego kontrastu, jasności świateł i cieni, krzywych oraz punktu czerni. Regulacja kolorów odbywa się poprzez zmianę balansu bieli, nasycenia barw oraz selektywnej zmiany kolorów. Z pomocą programu można także wyostrzyć obraz oraz usunąć szumy. W trosce o wygodę użytkowników HDR Expose wyposażono w możliwość zapisywania ustawień, które mogą być wykorzystane podczas pracy z kolejnymi zdjęciami.

Wśród obsługiwanych przez program formatów graficznych znalazły się BEF, BMP, EXR, JPG, JPEG, PIC, HDR, TIF, TIFF, a także pliki RAW tworzone przez aparaty cyfrowe. Z kolei gotowe obrazy zapisać można do plików w formatach BEF, BMP, EXR, JPG, JPEG, HDR, PIC, TIF i TIFF.

Program można testować bez ograniczeń przez 30 dni. Wraz z nim można zainstalować wtyczki do Aperture, Loghtrooma oraz wtyczkę pozwalającą otwierać pliki w formacie BEF w Photoshopie.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań77
Data aktualizacji9 lut 2017
Rozmiar pliku43.07 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
HDR Expose ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)