HDR Expose ikona

HDR Expose3.2.2

WindowsGrafikaTworzenie obrazów HDRHDR Expose
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

HDR Expose to nieco bardziej rozbudowane w stosunku do HDR Express, ale w dalszym ciągu proste w obsłudze oprogramowanie do tworzenia obrazów HDR, czyli o dużej rozpiętości tonalnej.

Program pracuje na bazie autorskiej przestrzeni barw o nazwie Beyond RGB, dającej możliwość tworzenia obrazów, które w dużym stopniu odwzorowywały będą to, co w rzeczywistości widziało ludzkie oko podczas wykonywania zdjęcia. Umożliwia on tworzenie obrazów HDR poprzez łączenie kilku fotografii tego samego kadru wykonanych z różnymi ustawieniami ekspozycji, jak również edytowanie pojedynczych zdjęć.

HDR Expose oferuje jeden z najskuteczniejszych algorytmów do wykrywania na obrazie tzw. "duchów", czyli obiektów, które przemieściły się podczas wykonywania kolejnych ujęć danego kadru. Narzędzie pozwala ustalać zakres tonalny przy użyciu funkcji do korekty jasności/kontrastu, lokalnego kontrastu itp., a regulacja kolorów odbywa się poprzez zmianę ustawień balansu bieli, nasycenia barw oraz opcji Selective Color Tuning Controls. Z pomocą programu łatwo wyostrzymy obraz oraz usuniemy z niego szumy. W trosce o wygodę użytkowników HDR Expose wyposażono w możliwość zapisywania ustawień, które wykorzystywane mogą być podczas pracy z kolejnymi zdjęciami.

Wśród obsługiwanych przez program formatów graficznych znalazły się BEF, BMP, EXR, JPG, JPEG, PIC, HDR, TIF, TIFF, a także pliki RAW tworzone przez aparaty cyfrowe - 3FR, ARW, CRW, CR2, DCR, DNG, KDC, K25, MEF, MRW, NEF, RAW, RAF, RW2, ORF, PEF, PNX, SFR i SR2. Z kolei gotowe obrazy zapisać można do plików w formatach BEF, BMP, EXR, JPG, JPEG, HDR, PIC, TIF i TIFF.

HDR Expose 2 wykorzystywany może być jako samodzielne narzędzie oraz plugin do programów Adobe Lightroom lub Aperture.

Udostępnij
HDR Expose 3.2.2wersja stabilna (64-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.02 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań3 084
Data aktualizacji9 lut 2017
Rozmiar pliku19.32 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
HDR Expose ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)