Hearthstone Heroes of Warcraft ikona

Hearthstone Heroes of Warcraft25.2.162867

AndroidGryLogiczne i karcianeHearthstone Heroes of Warcraft
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Hearthstone: Heroes of Warcraft to gra karciana osadzona w świecie Warcarft. Po premierze i sukcesie na komputery PC (Windows oraz OS X) Blizzard zdecydował się także na wydanie edycji na iOS i Androida, w tym specjalnie przygotowanej wersji na smartfony.

Hearthstone: Heroes of Warcraft przypomina najpopularniejszą z karcianek, czyli Magic: The Gathering. Jednak sama rozgrywka różni się w wielu miejscach, przez co gra jest o wiele łatwiejsza do opanowania dla nowych graczy. Przygodę rozpoczynamy od wyboru jednego z 9 bohaterów świata Warcaraft. Każdy z nich dysponuje innym atakiem specjalnym oraz zestawem indywidualnych jednostek (kart).

W poznaniu bohaterów pomaga tryb rozgrywki przeciw komputerowi, odblokowujemy wtedy podstawowe karty i uczymy się zasad walki. W nagrodę otrzymujemy też punkty, które możemy przeznaczyć na zakup nowych zestawów. To one będą głównym miejscem zdobywania nowych kart. Oczywiście całość możemy przyśpieszyć i za zestawy zapłacić realną gotówką.

Poza trybem rywalizacji z komputerem (w tym specjalnie przygotowane i dodatkowo płatne przygody), istotą zabawy są pojedynki z żywym przeciwnikiem. W zależności od wybranego trybu rywalizujemy swoją talią, albo talią przygotowaną z losowych kart tuż przed rozpoczęciem walki. System doboru przeciwników dopasowuje ich do naszego poziomu, bądź też rangi (tryb rankingowy).

To właśnie ten element, jak i balans kart wymagają ciągłych szlifów ze strony Blizzarda. Tak aby żaden z 9 bohaterów nie miał zbyt wielkie przewagi nad pozostałymi. Dzięki dostępności na wiele urządzeń i popularności marki, o każdej porze dnia i nocy bez problemu można znaleźć graczy chętnych do pojedynku. Grafiki i muzyka, w niczym nie odbiegają od wersji PC, a zapewne wielu graczy doceni polską wersję językową. Gra dostępna jest za darmo i jeżeli jesteśmy cierpliwi, pozwala zdobywać nowe karty bez inwestowania dodatkowych środków.

Udostępnij
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
2.65 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań1 452
Data aktualizacji10 lut 2023
System operacyjnyAndroid 7.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
Hearthstone Heroes of Warcraft ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)