Hiszpania: Ministerstwo Obrony zakazuje urzędnikom korzystania ze sprzętu Huawei

Hiszpania: Ministerstwo Obrony zakazuje urzędnikom korzystania ze sprzętu Huawei
Piotr Urbaniak

30.11.2019 15:13, aktual.: 11.12.2019 14:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hiszpański resort obrony wydał rozporządzenie, które zakazuje wykorzystywania sprzętu Huawei do łączenia się z rządowymi serwerami, co obejmuje również serwer poczty, pisze La Informacion.

Zakaz dotyczy wyłącznie szczebla rządowego i sprzętu wykorzystywanego przez urzędników do pracy. Dziennik podkreśla, że urządzenia marki Huawei pozostaną dostępne w sklepach, a sami oficjele mogą je bez ograniczeń wykorzystywać w celach prywatnych. Warunek jest jeden: żadnych połączeń z państwową infrastrukturą.

Dokładna przyczyna decyzji nie została podana. Można się tylko domyślać, że chodzi o obawy związane z cyberbezpieczeństwem. Wprawdzie pomimo intensywnych poszukiwań nikomu jeszcze nie udało się udowodnić Huawei szpiegostwa, ale atmosfera wygenerowana przez rząd Stanów Zjednoczonych skutecznie buduje powszechny niepokój.

Lokalny rzecznik prasowy Huawei w rozmowie z La Informacion podkreślił, że Huawei działa w ponad 170 krajach od blisko 30 lat i ani razu nie brał udziału w incydencie związanym z cyberatakiem. – Dla nas bezpieczeństwo to największy priorytet – oświadczył jasno.

Metody działania cyberprzestępców są coraz bardziej skuteczne, ale w dalszym ciągu nie zagrażają urządzeniom, na których zainstalowano produkt Bitdefender.

Mimo iż Huawei musi zmagać się obecnie ze skutkami blokady handlowej USA, a co za tym idzie niepochlebnymi opiniami wybranych polityków na całym świecie, w III kwartale 2019 roku był drugim największym dostawcą smartfonów na świecie. Powiększył przy tym ogólną sprzedaż i przewagę nad trzecim w zestawieniu Apple'em. Widać, rządy to jedno, obywatele – drugie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)