HitFilm, Filters, Quik, Tastemade, TuneItUp i Super Phantom Cat – najciekawsze programy tygodnia

HitFilm, Filters, Quik, Tastemade, TuneItUp i Super Phantom Cat – najciekawsze programy tygodnia

HitFilm, Filters, Quik, Tastemade, TuneItUp i Super Phantom Cat – najciekawsze programy tygodnia
07.05.2016 14:19, aktualizacja: 07.05.2016 14:42

Przedstawiam Wam sobotnią porcję najnowszych programów z naszej bazy. W tym tygodniu króluje montaż filmów, wiosenne porządki i koty.

HitFilm Express 4

HitFilm Express to darmowy program, przeznaczony do nieliniowej edycji wideo z naciskiem na animacje i efekty specjalne. Jeśli ktoś zamierza nauczyć się pracy z efektami specjalnymi, zwłaszcza w programach Adobe After Effects lub HitFilm Pro, ten program będzie idealny. Polecam go z jeszcze jednego powodu – w tym tygodniu wydana została wersja 4 programu, która nie ma już ograniczenia liczby ścieżek filmowych i dźwiękowych, z którymi można pracować, co zbliżyło go do profesjonalnych i drogich narzędzi.

Obraz
Obraz

HitFilm Express jest relatywnie prosty w obsłudze i ma bogatą bazę efektów, których wynik można zobaczyć od razu po przeciągnięciu ich na ujęcie. Efektów jest w sumie 140 i można je łączyć, by uzyskać własne, niepowtarzalne efekty specjalne i animacje obrazu. Warto też zwrócić uwagę na świetną wirtualną kamerę w trybie 3D, która może generować rozmycie w ruchu i symulować głębię ostrości na podstawie układu warstw. HitFilm Express pozwala wysyłać filmy od razu na YouTube, ma wbudowane szablony dla materiałów na Vine i Instagrama. Warto też zajrzeć na stronę programu, gdzie znajdziemy sporo materiałów do nauki.

HitFilm Express można używać na Windowsie i OS X. Program można przetestować bez logowania, ale by włączyć możliwość eksportu, należy podać darmowy kod licencyjny i swoje dane.

Quik

Quik, nowa aplikacja GoPro, także służy do montażu filmów, ale na smartfonie lub tablecie i oczywiście nie tak zaawansowanego. Jej celem jest automatyczne generowanie atrakcyjnych filmów. Aplikacja pozwala montować klipy zarówno przy użyciu plików dostępnych na urządzeniu i z materiałów nakręconych przy użyciu kamery GoPro. Klipy domyślnie są zapisywane w jakości 720p, ale można skorzystać z opcji zapisu 1080p.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wystarczy wybrać zdjęcia lub filmy (jedno nagranie może się składać maksymalnie z 50 plików), a program sam zaproponuje odpowiednią formę montażu i wybierze najlepsze kadry. Możemy nadać im tytuł, wybrać jeden z 28 gotowych wariantów montażu (ze ścieżką muzyczną, rodzajami przejść między klatkami, animacjami, czcionkami itp.), dopasować muzykę (spośród plików dostępnych na urządzeniu lub z bazy Quik liczącej ponad 70 melodii), długość filmu (krótki, średni lub długi), a na końcu zapisać gotowy film z możliwością szybkiego udostępnienia go w Sieci. Quik pozwala też na ręczne przycinanie i kadrowanie klipów oraz dodawanie do nich napisów.

Quik działa na Androidzie i iOS.

Filters for Photos

Filters for Photos to gratka dla tych, którzy używają Apple Photos. W darmowym rozszerzeniu dla programu znajdziemy wysokiej jakości filtry fotograficzne, które można modyfikować i nakładać jeden na drugi, a także nakładać tylko na fragmenty zdjęć dzięki pędzlowi do maskowania i gumce. Filters działa jako wtyczka i jako samodzielna aplikacja.

Obraz
Obraz

Dzięki Filters for Apple Photos można łatwo nadać zdjęciom ciekawy, indywidualny charakter. W zestawie znajdziemy modne filtry postarzające, Alien Skin, czarno-białe, filtry udające filmy analogowe, efekty, symulację szkiców i pociągnięć pędzla, filtry komiksowe, grandżowe, uwypuklające kolory i wiele innych. Gotowe zdjęcia można zapisywać w formatach JPEG, TTIF i kilku innych, a także od razu wysyłać na Facebooka, Twittera, 500px i tym podobne platformy. Filters można też wykorzystywać w połączeniu z innymi programami tego producenta. Domyślnie mamy dostęp do 15 filtrów, drugie tyle otrzymamy po zapisaniu się na listę mailową producenta.

Nero TuneItUp Free Cleaner

Zapewne znany Wam jest Nero TuneItUp Free, który pomaga usunąć zbędne pliki z dysku komputera z Windowsem. Tym razem chcę Wam zaproponować jego odpowiednik dla Androida, czyli Nero TuneItUp Free Cleaner, który nie tylko „posprząta” na telefonie, ale też wskaże najbardziej energożerne aplikacje.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja może wyczyścić historię połączeń oraz pamięć podręczną przeglądarki, zwolnić miejsce w pamięci urządzenia usuwając dane aplikacji i usprawnić pracę systemu operacyjnego, zamykając najbardziej łakome na zasoby procesy. W tym ostatnim wypadku Nero TuneItUp Free Cleaner pozwala wykonać porządki pod kątem aplikacji, które zużywają najwięcej energii, mocy procesora oraz RAM-u.

Magic Cleaner For WhatsApp

Magic Cleaner For WhatsApp to bardzo sprytna aplikacja do sprzątania historii rozmów przez komunikator WhatsApp na Androidzie. Po uruchomieniu aplikacja skanuje zapisane rozmowy i szuka archiwalnych plików, które warto usunąć, aby zyskać nieco więcej miejsca w pamięci smartfonu. Algorytm aplikacji analizuje pliki pod kątem znaczenia i po zakończeniu pracy wskazuje do usunięcia np. zrzuty ekranu, mapy itp., pomijając fotografie, które uzna za wartościowe.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Program wyświetla pliki do usunięcia na liście z dużymi miniaturami. Dla wygody użytkownika przewidziano też możliwość usuwania wszystkich zdjęć za pomocą jednego dotknięcia ekranu. Po skasowaniu fotografii aplikacja wskaże, ile miejsca udało się zwolnić.

Tastemade

Tastemade dla Androida i iOS to mobilna aplikacja serwisu kulinarnego Tastemade.com, oferującego bardzo bogatą listę przepisów, które zaprezentowane są w formie krótkich filmów. Dzięki temu bariera językowa jest nieco niższa i można przyjrzeć się nie tylko liście składników nieszablonowych dań z różnych części świata, ale też sposobom przygotowania i kuchennemu wyposażeniu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Siłą tej aplikacji jest elegancka szata graficzna oraz przejrzystość podawanych informacji. W Tastemade znajdziemy sporo zdjęć i filmów poświęconych zarówno konkretnym przepisom, jak też wskazówkom i poradom dla adeptów sztuki kulinarnej. Wszystkie pomysły na potrawy zaprezentowane są w formie filmów, opatrzonych dodatkowo przejrzystą listą potrzebnych składników oraz naczyń. W aplikacji znajdziemy też wizytówki członków społeczności Tastemade, którzy na swoich profilach dzielą się kulinarnymi inspiracjami. Program oferuje też listę nadawanych cyklicznie audycji (w zakładce Shows), w których autorzy opowiadają o różnych aspektach kuchni świata.

Niektóre materiały w aplikacji Tastemate są dostępne tylko dla użytkowników opłacających abonament. Możemy skorzystać z dwóch abonamentów: miesięcznego, za który zapłacimy 2 dolary i rocznego, który wart jest 20 dolarów płatnych z góry za cały rok.

Super Phantom Cat

Rzadko mam okazję polecić Wam grę z kotem w roli głównej z elegancką retro-grafiką, tym bardziej cieszy mnie fakt, że naszą bazę aplikacji dla Androida wzbogacił Super Phantom Cat. Gra zręcznościowa w chiptunowych rytmach wciąga na długie godziny, jest przy tym zabawna, abstrakcyjna i przywodzi na myśl dobrze znane gry sprzed 20 lat – Mario, Donkey Konga i Sonica.

Super Phantom Cat 30sec trailer

Super Phantom Cat jest dostępny także dla systemu iOS, ale kosztuje 2 euro. Na Androida jest dostępny za darmo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)