Honor Gamepad. Przekształć smartfon z Androidem w konsolę a la Nintendo Switch

Honor Gamepad. Przekształć smartfon z Androidem w konsolę a la Nintendo Switch

Honor Gamepad. Przekształć smartfon z Androidem w konsolę a la Nintendo Switch
Piotr Urbaniak
21.08.2019 22:25

"18 proc. naszych klientów identyfikuje się jako gracze, więc należy dostarczyć im oczekiwane rozwiązanie" – stwierdzili przedstawiciele Honor, rozpoczynając konferencję z okazji Gamescom 2019. Chiński producent zapowiedział przystawkę o wymownej nazwie Gamepad, która pozwala przekształcić smartfon w przenośną konsolę do gier.

Honor Gamepad wygląda trochę tak, jak Joy-Con, czyli kontroler Nintendo Switcha. Do smartfonu można przyczepić go plastikowymi uchwytami na dole lub górze. Albo, jak kto woli, po lewej lub po prawej stronie przy ułożeniu horyzontalnym, częściej wykorzystywanym w grach.

Urządzenie ma sześć przycisków funkcyjnych i gałkę analogową. Ponadto, jest zasilane z wbudowanej baterii 400 mAh. Przy czym ładowanie odbywa się poprzez gniazdo USB-C, więc jeśli smartfon oferuje takowe, to akumulator napełnić można podczas zabawy.

Obraz

Producent deklaruje, że wraz z kontrolerem dostarczone zostaną profile sterowania do kilkudziesięciu gier. Kolejne stworzą sami użytkownicy, wykorzystując dołączone do zestawu oprogramowanie.

Na nieszczęście wszystkich zainteresowanych, póki co nieznana jest lista kompatybilności urządzenia. W teorii sprzęt powinien zadziałać z każdym telefonem z Androidem, jako że do komunikacji wykorzystuje Bluetooth, ale przeszkodę stanowić może forma uchwytu. Nie znamy również ani ceny, ani daty premiery. Wszystkie te informacje mają zostać ujawnione "niebawem".

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)