Honor zgubił prototypowy smartfon. Na znalazcę czeka równowartość ponad 21 tysięcy złotych

Honor zgubił prototypowy smartfon. Na znalazcę czeka równowartość ponad 21 tysięcy złotych

Honor poszukuje zgubionego prototypu smartfona (depositphotos)
Honor poszukuje zgubionego prototypu smartfona (depositphotos)
Oskar Ziomek
24.04.2019 09:28, aktualizacja: 24.04.2019 09:43

Firma Honor szuka zgubionego prototypu smartfona z serii Honor 20, którego premiera zaplanowana jest dopiero na drugą połowę przyszłego miesiąca. Na nietypowy problem zwraca uwagę serwis Bild, informując, że prototyp zgubił jeden z pracowników podczas podróży komunikacją miejską na terenie Niemiec. Honor wyznaczył dla znalazcy wysoką nagrodę – 5 tysięcy euro, czyli w przeliczeniu ponad 21 tysięcy złotych.

Jak się okazuje, telefon zgubił Moritz Scheidl, jeden z pracowników Honora, który w Poniedziałek Wielkanocny podróżował pociągiem z Düsseldorfu do Monachium. Kiedy wrócił do domu zorientował się, że nie ma przy sobie urządzenia. Najprawdopodobniej zgubił je w pociągu, ale możliwe także, że smartfon został skradziony.

Tymczasem producent szuka wszelkiej pomocy, a między innymi na Twitterze pojawiło się ogłoszenie informujące o wyznaczonej nagrodzie dla znalazcy. Wśród informacji pojawia się dopisek, że zgubione urządzenie było w szarym etui ochronnym.

Zgubiony smartfon to tylko reklama?

Co interesujące, w zagranicznych mediach już teraz pojawiają się zarzuty, że cała sytuacja została wymyślona, a przynajmniej zaplanowana i jest właśnie wykorzystywana jako marketing. Zgubiony prototyp urządzenia, którego premiera ma się odbyć dopiero za kilka tygodni bez wątpienia przyciągnie wzrok wielu osób.

Moritz Scheidl zapewnia jednak, że problem nie jest zmyślony i producent rzeczywiście w desperacji szuka zgubionego urządzenia. Jak podkreśla, gdyby wpadło w ręce konkurencji, byłaby to katastrofa. Serwis Bild ustalił także, że pracownik rozmawiał już także ze swoim przełożonym i jego dalsza kariera w firmie – mimo zaistniałej sytuacji – nie powinna być zagrożona.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)