WindowsGrafikaTworzenie i edycja grafiki rastrowejHornil StylePix

Hornil StylePix2.0.1.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Hornil StylePix to idealny do zastosowań domowych, darmowy i niezwykle lekki program do rysowania i obróbki zdjęć. Dysponuje on bogatą paletą różnego rodzaju narzędzi, funkcji i filtrów, które pozwolą przeciętnemu użytkownikowi wygodnie niwelować niedoskonałości powstałe podczas wykonywania zdjęć, przygotowywać je do publikacji w serwisach społecznościowych itp.

Program na pierwszy rzut oka wydaje się rozbudowany, ale prosty w obsłudze i taki rzeczywiście jest. Pomimo dużej ilości funkcji, do każdej z nich przyporządkowany został skrót klawiszowy, pozwalający bardziej doświadczonym użytkownikom usprawnić i przyspieszyć wykonywaną pracę. Układ oraz rozmieszczenie poszczególnych narzędzi w Hornil StylePix nie powinno zaskoczyć nikogo, kto kiedykolwiek próbował swoich sił w procesie obróbki zdjęć cyfrowych. Wszelakie najczęściej wykorzystywane opcje zgromadzone zostały w poręcznym pasku narzędziowym, ulokowanym w lewej części ekranu. Z kolei, z prawej twórcy umieścili wszystkie narzędzia, pozwalające kontrolować naszą pracę, wprowadzane zmiany, a także zarządzać poszczególnymi warstwami.

Hornil StylePix oferuje wszystkie najpopularniejsze narzędzia edycyjne, wśród których znajdziemy zaznaczenie, funkcje przekształcania i kadrowania, ołówek, pędzel, gumkę i spray, a także przydatną funkcję usuwania efektu czerwonych oczu, rysowania linii oraz nakładania na obraz tekstu. Program oferuje dużą ilość narzędzi do przekształcania - m.in. obracania, wyrównywania itp. Na uwagę zasługuje także pokaźna liczba efektów, z pomocą których łatwo usuniemy z fotografii podstawowe ich niedoskonałości (korekta jasności, intensywności koloru, rozmycia, wyostrzenie i redukcja szumu), a także wzbogacimy je o ciekawe efekty. Nie zabrakło również mechanizmu warstw, doskonale znanego z bardziej rozbudowanych programów do obróbki i umożliwiających tworzenie grafik, składających się np. z wielu pojedynczych obiektów nakładanych na siebie.

Kolejne funkcje programu to możliwość pracy z wieloma plikami jednocześnie, za pośrednictwem mechanizmu kart oraz przetwarzanie wsadowe, pozwalające na modyfikowanie wielu grafik zgodnie z ustalonym schematem. Hornil StylePix posłużyć może również jako przeglądarka graficzna i narzędzie do prezentacji zdjęć w formie pokazu slajdów.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.810 ocen
Twoja ocena
ProducentHornil Co.
Liczba pobrań18 064
Data aktualizacji16 maj 2017
Rozmiar pliku6.45 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)