Hotmail bardzo popularny… na iOS 5

Hotmail bardzo popularny… na iOS 5

03.11.2011 15:11

Microsoft niedawno podzielił się planami dotyczącymi Hotmaila. Na liście nadchodzących zmian była uproszczona konfiguracja na iOS, choć jak dotąd Hotmail i tak radzi sobie całkiem dobrze wśród posiadaczy urządzeń z tym systemem.

Darmowa poczta elektroniczna Microsoftu — Hotmail — została przystosowana do pracy z aplikacją Mail — domyślnym klientem poczty systemu iOS i systemu Mac OS X — już w ubiegłym roku. Od premiery systemu iOS 5 Hotmail jest jedną z domyślnych opcji na liście proponowanych przez klienta poczty usług, obok iCloud, Gmaila, Yahoo! i AOL. W połączeniu z bardzo dobrą sprzedażą najnowszych urządzeń firmy Apple, jest to bardzo korzystny dla Microsoftu krok. Duża liczba użytkowników Hotmaila po kupnie urządzenia przenośnego firmy Apple ma możliwość prostej konfiguracji swojego konta na urządzeniu i nie odchodzi od usług Microsoftu. Popularności Hotmailowi przysparza również rosnąca popularność telefonów i tabletów firmy Apple wśród użytkowników biznesowych na całym świecie, a takie osoby bardzo często korzystają z firmowych kont na Hotmailu.

Liczby mówią same za siebie. Microsoft poinformował, że obecnie z Hotmaila korzysta ponad 2 miliony posiadaczy urządzeń z iOS. Co więcej, codziennie liczba ta rośnie. Nowych rejestracji pochodzących z iPadow i iPhone'ów Microsoft naliczył prawie 100 tysięcy dziennie, z czego 80% to użytkownicy iPhone'ów z iOS 5.

Microsoft wydał również aplikację do obsługi Hotmaila na Androidzie, chwali się również świetną współpracą poczty z Windows Phone i BlackBerry, ale nie było nam dane poznać statystyk użytkowników tych systemów mobilnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)