HTC na Mobile World Congress: Androidowy róg obfitości

27.02.2012 17:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony na tegorocznym Mobile World Congress zaprezentował kolejne modele telefonów z linii NXT, zaś HTC pokazał całkowicie nową linię smartfonów z Androidem 4.0 — HTC One — oraz interfejs Sense 4.0. Będzie się działo. Trzy telefony firmy HTC, które można było zobaczyć na konferencji, to One X, One S i One V.

Najwięcej entuzjazmu budzi model One X z czterordzeniową Tegrą 3 i 1GB RAM-u. Warto tu przybliżyć budowę Tegry 3 — według NVIDII układ ten zbudowano w konstrukcji 4+1. W stanie małego obciążenia włączony jest jedynie jeden, energooszczędny rdzeń, a w miarę potrzeby do akcji dołączają kolejne 4. Znajdziemy tu również dwie kamerki, technologię NFC, złącze HDMI oraz, na co również warto zwrócić uwagę, technologię Beats Audio… i oczywiście 12-rdzeniowy układ graficzny.

HTC One V ma być telefonem, z którym nie będziemy chcieli się rozstać. Specyfikacja techniczna nie powala, ale HTC chwali się, że telefon ten ma najlepszy aparat fotograficzny w swojej klasie. Wszystko znalazło się w solidnej obudowie i zostało wyposażone w Beats Audio.

Z kolei HTC One S to najbardziej elegancki model z rodziny. Tu również znajdziemy Beats Audio, prawdziwy aparat cyfrowy z ImageSense, przyzwoite parametry — 1GB RAM-u, 1,5 GHz dwurdzeniowy procesor i ekran o przekątnej 4,3 cala. Sensory w aparatach fotograficznych w telefonach HTC One mają większe piksele, dzięki czemu każdy z nich może przyjąć więcej światła, co w połączeniu z dużym otworem względnym przysłony (f/2.0) daje (przynajmniej teoretycznie) bardzo dobrą sprawność aparatu przy słabym świetle. Jeśli dodamy do tego zdolność wykrywania, w jakiej odległości znajduje się fotografowany obiekt — co gwarantuje ImageSense — i możliwość dostosowania mocy lampy błyskowej, niemal pewne jest, że zdjęcia zawsze będą udane. Przynajmniej według HTC.

To jednak nie wszystko, o czym poinformowała firma HTC. MobileBurn poinformował, że HTC ma w zanadrzu jeszcze telefon z Windows Phone, który czeka na aktualizację systemu, znaną jako Apollo, która pojawi się pod koniec tego roku. Ciekawostką okazał się również Media Link HD — adapter pozwalający na bezprzewodowe przesyłanie multimediów do dowolnego urządzenia podłączonego do niego przez HDMI. Co ciekawe, będzie można korzystać z telefonu nawet wtedy, kiedy będzie on wysyłał film do telewizora. Być może umożliwi to stworzenie centrum multimedialnego na wzór tego, co umożliwia Apple (AirPlay + Apple TV), ale HTC nie podaje szczegółów działania urządzenia.

A jeśli chodzi o Sense 4.0… telefony HTC One będą zintegrowane z Dropboksem, a każdy nabywca HTC One otrzyma 25 GB dysku w chmurze na 2 lata. Trzeba przyznać, że HTC się postarał.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także