HTC też chce mieć własną usługę do słuchania muzyki

HTC też chce mieć własną usługę do słuchania muzyki

15.02.2012 15:00, aktualizacja: 30.08.2012 13:44

Firma HTC, która ostatnio stara się podbić rynek urządzeń mobilnych, trafiła na poważną przeszkodę w swojej ekspansji. Tajwański producent zagarnął tyle rynku, ile był w stanie, ale nie ma siły przebicia aby pokonać Samsunga i Apple'a. Trzeba więc czegoś nowego, a będzie to prawdopodobnie coś muzycznego, na co według GigaOm wskazuje wykupienie sporego pakietu akcji Beats Audio przez HTC pod koniec zeszłego roku.

Źródła, na które powołuje się GigaOm, sugerują, że HTC planuje nie tylko wprowadzenie na rynek nowych telefonów i tabletu, ale również usługi pozwalającej na strumieniowe przesyłanie muzyki na urządzenie firmy HTC. Pierwszym krokiem w tym kierunku było oczywiście kupno akcji w Beats Audio założonym przez Jimmy'ego Iovine'a i Dr. Dre. Następnie na rynek trafiły smartfony ze słuchawkami Bits Audio — HTC Sensation XL, HTC Sensation XE czy HTC Rezound dostępny w amerykańskiej sieci Verizon.

Aplikacja rozwinięta przy współpracy programistów z HTC i Bits Audio miałaby być domyślnym odtwarzaczem na wszystkich urządzeniach tajwańskiego producenta, prawdopodobnie do każdego będzie można również dobrać zaprojektowane przez Beats słuchawki. W zamian HTC ma pomóc firmie Dr. Dre w rozwoju technologii. W planach jest również urządzenie domowe (głośniki?), które będzie odtwarzać muzykę przesyłaną bezprzewodowo z urządzeń HTC, co przywodzi na myśl ostatnie plotki o planach Google'a.

Wróćmy jednak do oprogramowania i samej usługi. Według GigaOm zapowiedź nowej usługi zobaczymy na Mobile World Congress pod koniec miesiąca. Należy spodziewać się, że będzie to coś na kształt Spotify, z którym wcześniej HTC prowadził bezskuteczne negocjacje. Nie ma jednak informacji na temat dostępnych tam utworów, podpisanych z wydawcami umów, ewentualną możliwością przechowywania własnych utworów w chmurze i możliwością wprowadzenia usługi na starszych modelach urządzeń. Zapewne w kwestii licencji na utwory muzyczne nie bez znaczenia będzie obecność przy negocjacjach Iovine'a, który jest również szefem jednej ze spółek-córek należących do Universal Music.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)