WindowsInternet i komunikacjaNakładki i dodatki do przeglądarekHTTPS Everywhere
HTTPS Everywhere ikona

HTTPS Everywhere2020.8.13

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item

HTTPS Everywhere to niewielkie i bardzo proste w obsłudze rozszerzenie dla najpopularniejszych przeglądarek internetowych (Firefox, Google Chrome, Opera), które zabezpiecza użytkownika m.in. przed kradzieżą poufnych danych.

Zasada działania HTTPS Everywhere jest prosta i polega na wymuszaniu na przeglądarce stosowania szyfrowanego protokołu HTTPS podczas otwierania wielu popularnych stron internetowych. W praktyce wygląda to tak, że plugin zmienia odwołania z HTTP na HTTPS i pozwala na bezpieczne przeglądanie wielu (obsługiwanych) witryn. Jeśli jednak protokół SSL nie będzie wspierany przez serwer to przeglądarka skorzysta ze standardowego protokołu HTTP.

Rozszerzenie po instalacji dostępne jest w formie ikony w górnej części okna przeglądarki (nieopodal pola wyszukiwarki). Z jej poziomu możemy włączyć/wyłączyć reguły ochrony, a także wyświetlić pełny ich spis i przywrócić ustawienia domyślne. HTTPS Everywhere pozwala również na automatyczne blokowanie wszystkich nieszyfrowanych prób połączeń.

Uwaga!

  • Domyślnie pobierana jest wersja rozszerzenia dla Firefoksa. Edycje dla pozostałych przeglądarek dostępne są z poziomu listy 'wszystkie wersje'.
Ocena redakcji
3.0
Ocena użytkowników
5.02 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań2 160
Data aktualizacji18 sie 2020
Rozmiar pliku1.71 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
HTTPS Everywhere ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)