HTTPS Everywhere ikona

HTTPS Everywhere2020.8.13

WindowsInternet i komunikacjaNakładki i dodatki do przeglądarekHTTPS Everywhere
zabezpiecz pobieranie
  • Slider item

HTTPS Everywhere to niewielkie i bardzo proste w obsłudze rozszerzenie dla najpopularniejszych przeglądarek internetowych (Firefox, Google Chrome, Opera), które zabezpiecza użytkownika m.in. przed kradzieżą poufnych danych.

Zasada działania HTTPS Everywhere jest prosta i polega na wymuszaniu na przeglądarce stosowania szyfrowanego protokołu HTTPS podczas otwierania wielu popularnych stron internetowych. W praktyce wygląda to tak, że plugin zmienia odwołania z HTTP na HTTPS i pozwala na bezpieczne przeglądanie wielu (obsługiwanych) witryn. Jeśli jednak protokół SSL nie będzie wspierany przez serwer to przeglądarka skorzysta ze standardowego protokołu HTTP.

Rozszerzenie po instalacji dostępne jest w formie ikony w górnej części okna przeglądarki (nieopodal pola wyszukiwarki). Z jej poziomu możemy włączyć/wyłączyć reguły ochrony, a także wyświetlić pełny ich spis i przywrócić ustawienia domyślne. HTTPS Everywhere pozwala również na automatyczne blokowanie wszystkich nieszyfrowanych prób połączeń.

Uwaga!

  • Domyślnie pobierana jest wersja rozszerzenia dla Firefoksa. Edycje dla pozostałych przeglądarek dostępne są z poziomu listy 'wszystkie wersje'.
Udostępnij
Ocena redakcji
3.0
Ocena użytkowników
5.02 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań1 977
Data aktualizacji18 sie 2020
Rozmiar pliku1.71 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
HTTPS Everywhere ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)