HTTPS Everywhere dla Firefoksa wymusi bezpieczne połączenia

HTTPS Everywhere dla Firefoksa wymusi bezpieczne połączenia

05.08.2011 15:52

HTTPS Everywhere to rozszerzenie dla przeglądarki Firefox, które wymusza połączenie HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) na wielu popularnych stronach internetowych. Rozszerzenie zostało wydane w stabilnej wersji 1.0 po roku testów.

Sposób wymuszania połączenia przez HTTPS Everywhere jest wart uwagi. W rozszerzeniu zawarta jest lista reguł, które stosowane są na stronach obsługujących zabezpieczone połączenia. Oznacza to, że zachowanie dodatku zależy od odwiedzanych witryn, co jest ważne zwłaszcza na stronach, z którymi nie cała komunikacja wysyłana jest szyfrowanym kanałem (jeśli taka sytuacja ma miejsce, ikonka rozszerzenia będzie pęknięta lub opatrzona wykrzyknikiem). Zresztą, jak można przeczytać na stronie domowej rozszerzenia, wiele stron oferuje ograniczone szyfrowanie, ale jest ono trudne w użyciu lub wręcz nieprawidłowo wdrożone. Reguły obejmują ponad tysiąc najpopularniejszych stron, jak strony firmy Google, Wikipedia, serwisy społecznościowe i informacyjne czy PayPal.

Rozszerzenie jest rozwijane przez Electronic Frontier Foundation i The Tor Project. HTTPS Everywhere bazuje na implementacji STS z popularnego dodatku NoScript.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)