Huawei chce wyprzedzić Samsunga. Galaxy X nie będzie pierwszym składanym smartfonem

Huawei chce wyprzedzić Samsunga. Galaxy X nie będzie pierwszym składanym smartfonem

Huawei chce wyprzedzić Samsunga. Galaxy X nie będzie pierwszym składanym smartfonem
26.07.2018 16:42

Na rynku smartfonów rozpoczyna się interesujący wyścig. Tym razem czołowi producenci nie zamierzają przechwalać się kolejnymi, niewiele wnoszącymi cyferkami w specyfikacji. Firmy Samsung i Huawei postawiły sobie za cel stworzenie składanego smartfonu.

W sieci ponownie głośno zrobiło się na temat smartfonu Samsunga, który posiadałby elastyczny ekran. Natomiast cała konstrukcja miałaby składać się jak książka. Model ten ma być już opracowywany w laboratoriach południowokoreańskiego producenta. Aktualnie znany jest pod nazwą Galaxy X i jeśli faktycznie zostanie publicznie zaprezentowany, to może okazać się jednym z najciekawszych smartfonów w ciągu ostatnich kilku lat.

Serwis The Verge, powołując się na raport chińskiej firmy Nikkei, informuje, że nad podobnym urządzeniem pracuje Huawei. Plan jest jak najbardziej ambitny. Zwłaszcza, że zakłada wyprzedzenie Samsunga. Zadanie z pewnością nie będzie łatwe, bowiem Samsung ma w swoim portfolio dział zajmujący się rozwojem ekranów, który odnosi spore sukcesy. Zaprezentowany został już nowy elastyczny wyświetlacz OLED, który według koreański firmy, ma ponadto cechować się wysoką odpornością na upadki.

BOE Flexible Phone, 8K, 5644PPI micro-display (17x Retina), Printed OLED, QLED and more

Huawei zamierza sięgnąć po elastyczne wyświetlacze firmy BOE. Plan zakłada wypuszczenie ograniczonej liczby składanych smartfonów. Pozwoli to na stworzenie urządzenia bardziej elitarnego, które prawdopodobnie będzie drogie. Celem nie jest wysoka sprzedaż, możliwe, że nie zwróci się koszt wyprodukowania smartfonu. Jednak to Huawei udowodni, że jest bardziej innowacyjną firmą, co z pewnością później wykorzysta dział marketingu.

Analitycy przewidują, że składany Huawei pojawi się już na początku przyszłego roku. Możliwe więc, że to właśnie Chińczycy jako pierwsi wypuszczą smartfon z elastycznym wyświetlaczem. Oczywiście bycie pierwszym nie wiąże się z otrzymaniem tytułu najlepszego urządzenia. Jak najbardziej składane smartfony mogą na początku cierpieć na problemy wieku dziecięcego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)