Huawei chce zdominować rynek. W przyszłym roku sprzeda więcej smartfonów niż Apple

Huawei chce zdominować rynek. W przyszłym roku sprzeda więcej smartfonów niż Apple

Huawei chce być nowym liderem sprzedaży smartfonów (depositphotos)
Huawei chce być nowym liderem sprzedaży smartfonów (depositphotos)
Oskar Ziomek
19.07.2018 23:04

Huawei jest na dobrej drodze, by od przyszłego roku sprzedawać rocznie więcej smartfonów niż Apple. To odważne założenie krąży dziś po zagranicznych mediach, ale jak wskazują liczby, jest jak najbardziej osiągalne. Okazuje się, że Huawei od stycznia odnotowuje jak dotąd ogromny wzrost sprzedaży swoich urządzeń i wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku sprzeda ponad 200 milionów egzemplarzy – a to o około 50 milionów więcej, niż w roku ubiegłym.

Co jednak w tym przypadku ważniejsze, Apple w zeszłym roku sprzedało niecałe 216 milionów smartfonów, a bieżąca sprzedaż powinna być niższa. Jak informuje South China Morning Post, firma odnotowuje jak dotąd mniejszą sprzedaż niż zwykle. Wyniki za pierwszy kwartał 2018 roku mają być niższe o ponad 2%, co daje firmie Huawei nadzieję, że swoimi wynikami za ten rok wyraźnie zbliży się do Apple – tylko w pierwszej połowie 2018 roku Huawei sprzedało już ponad 100 milionów urządzeń.

Huawei wyprzedziło już kiedyś Apple w statystykach, jednak wówczas był to tylko incydent.
Huawei wyprzedziło już kiedyś Apple w statystykach, jednak wówczas był to tylko incydent.

Zakładając niezmienny trend, Huawei szybko wyprzedzi firmę z Cupertino i w przyszłym roku faktycznie będzie już regularnie sprzedawać więcej smartfonów niż Apple, w przeciwieństwie do incydentalnego zwycięstwa w statystykach w 2017 roku. Do pokonania pozostanie wówczas jeszcze tylko obecny lider sprzedaży smartfonów na świecie, czyli Samsung, ale i na to jest plan.

Richard Yu Chengdong z działu mobilnego w Huawei jeszcze w 2013 roku założył, że jego firma docelowo zdominuje rynek i wyprzedzi nie tylko Apple, ale i Samsunga. Już teraz wiadomo, że przewidywany wówczas termin realizacji tego założenia trzeba będzie skorygować, ale nie można zaprzeczyć, że sprawy zmierzają póki co w dobrym i kierunku i przede wszystkim – w imponującym tempie.

Świetne wyniki sprzedażowe Huawei można dość łatwo wytłumaczyć. W tym roku firma zaprezentowała wiele ciekawych urządzeń, na czele z udanymi flagowcami serii P20. Model z dopiskiem Pro jako pierwszy oferuje trzy obiektywy głównego aparatu, umożliwiając tym samym korzystanie z zoomu bez straty jakości i daje szansę wykonywania bardzo dobrych zdjęć, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Interesujące są również tegoroczne modele marki Honor, a w końcu jej wyniki również wliczają się w sukces Huawei. Na koniec warto przypomnieć, że niedawno firma obiecała bardziej przyłożyć się do regularnych aktualizacji – być może to zapewnienie również przełoży się na jeszcze lepszą sprzedaż w nadchodzących miesiącach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)