Huawei i Honor chcą wejść na rynek telewizorów. Są plany na modele 8K z łącznością 5G

Huawei i Honor mają wkrótce wejść na rynek telewizorów
Huawei i Honor mają wkrótce wejść na rynek telewizorów
Oskar Ziomek

19.02.2019 12:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko wskazuje na to, że konkurencja na rynku telewizorów jeszcze bardziej się zacieśni. Jak donosi serwis GizChina, już w tym roku w sklepach mają się pojawić pierwsze telewizory marek Huawei oraz Honor. Producent chce od razu zaproponować klientom propozycje z wyższej półki – jak podaje źródło, pierwsze modele Huawei mają mieć przekątną co najmniej 65 cali, rozdzielczość 4 lub 8K i oferować łączność 5G.

GizChina powołuje się na własne źródła będące blisko branży telewizyjnej i podaje, że pierwsze smartTV Honora miałyby pojawić się na rynku już w kwietniu lub maju. Modele Huawei miałyby natomiast trafić do sklepów dopiero w drugiej połowie roku. Szczegóły odnośnie oferty nie są jeszcze znane, ale wiele wskazuje na to, że jednocześnie zostanie zaprezentowanych co najmniej kilka modeli z wyższej półki. Jak podają media, szacuje się, że w dziale związanym z rozwojem telewizorów w Huawei pracuje dziś kilkaset osób.

Nad własnymi telewizorami pracuje także OnePlus

Pozostając w temacie producentów, którzy na tę chwilę kojarzą się przede wszystkim z rynkiem smartfonów, ale chcą wejść ze swoimi produktami również na półki działu telewizorów, trudno nie wspomnieć o firmie OnePlus. W tym przypadku jeszcze we wrześniu ubiegłego roku podano, iż nowe urządzenie będzie nosić nazwę OnePlus TV i – podobnie, jak w przypadku Huawei i Honora – ma obsługiwać sieci 5G. Co ciekawe, w tym przypadku informacje o pracach nad nowym urządzeniem nie były tylko domysłami i plotkami, ale zostały potwierdzone przez dyrektora generalnego OnePlusa.

Innym przykładem producenta, który przez większość osób jest kojarzony tylko ze smartfonami, a już teraz jest obecny także na rynku telewizorów jest lubiany wśród polskich klientów Xiaomi. Niemal dokładnie rok temu firma zaprezentowała najcieńszy telewizor 4K na świecie, który imponował nie tylko smukłą obudową, ale także atrakcyjną ceną.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)