r   e   k   l   a   m   a
reklama

Xiaomi prezentuje najcieńszy telewizor LED 4K na świecie

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś premiery nowych produktów Xiaomi. Obok zaprezentowanych smartfonów Redmi Note 5 oraz Note 5 Pro, producent pokazał również telewizor Mi LED TV 4 z funkcjami smart, który jest przy okazji najcieńszym modelem w technologii LED na świecie. Ma 55 cali i niecałe 5 milimetrów grubości – jak widać cyfra 5 w zaproszeniu na prezentację zwiastowała nie tylko element nazwy nowych telefonów.

Telewizor to matryca o rozdzielczości 4K z podświetleniem LED, obsługująca HDR10. Zadbano także o dźwięk i obsłguę Dolby oraz DTS audio. Sercem jest 64-bitowy, 4-rdzeniowy procesor Amlogic w parze grafiką Mali-T830. Sprzęt wyposażony został w 3 porty HDMI (w tym jeden ARC), USB 3.0, USB 2.0 oraz gniazdo Ethernet. Za łączność bezprzewodową odpowiada dwuzakresowe Wi-Fi oraz Bluetooth 4.0.

System operacyjny to PatchWall, który pozwoli na bezproblemowe połączenie z innymi urządzeniami i późniejsze obsługiwanie ich jednym pilotem dzięki HDMI-CEC. Całość ma być wyjątkowo prosta w obsłudze – wspomniany pilot wyposażono w 11 przycisków.

Zgodnie z obowiązującym trendem w smartfonach, również tutaj zastosowano możliwie niewielkie ramki, dzięki czemu obraz oglądany na telewizorze ma być jeszcze bardziej atrakcyjny. Ciekawostką jest zastosowanie Corning Iris Glass – kilka razy trwardszego materiału od stosowanego dotychczas plastikowego pokrycia frontu.

Telewizor dostosowano przede wszystkim do rynku indyjskiego, gdzie obsługiwać będzie treści od 15 dostawców w 12 językach. Łącznie ma to umożliwić użytkownikowi sięgnięcie nawet po pół miliona godzin materiałów wideo. Na koniec dostępność i cena. Telewizor trafi do sprzedaży 22 lutego i w Indiach będzie dostępny za równowartość około 625 dolarów. Przy bezpośrednim przeliczeniu, daje to według dzisiejszego kursu kwotę w wysokości około 2100 złotych.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieAsus VivoBook Flip 14: laptop, który staje się tabletem