Huawei kusi składanym smartfonem. Premiera tuż przed MWC 2019

Huawei kusi składanym smartfonem. Premiera tuż przed MWC 2019

Huawei też pokaże swój składany smartfon (depositphotos)
Huawei też pokaże swój składany smartfon (depositphotos)
Oskar Ziomek
02.02.2019 11:36

Wszystko wskazuje na to, że zbliżające się targi MWC 2019 będą pełne interesujących premier, w tym wielu składanych smartfonów. Nowe urządzenie pokaże również Huawei, o czym producent wstępnie poinformował wczoraj na Twitterze. Opublikowano wpis, w którym pojawia się zaproszenie na pokaz 24 lutego (dzień przed rozpoczęciem MWC), zaś na zdjęciu widać zarys składanego urządzenia.

Choć teraz wiadomo o nim niewiele, grafika sugeruje, że będzie podobne do Royole FlexPai – pierwszego składanego urządzenia, które w ostatecznej wersji zostało zaprezentowane już kilka tygodni temu. Sądząc po zdjęciu, ekran składanego smartfona Huawei także będzie pozostawał na zewnątrz obudowy po złożeniu. Kształt zagięcia sugeruje natomiast, że – podobnie jak w przypadku produktu Royole – po złożeniu urządzenie będzie dość grube.

Huawei we wpisie na Twitterze pyta obserwujących czy są gotowi na pokaz nieoczekiwanego, zaś całe wydarzenie zatytułowane jest Connecting The Future. Niewykluczone więc, że składane urządzenie zostanie także wyposażone w obsługę sieci 5G, choć na tym etapie są to tylko przypuszczenia. Ciekawostką są natomiast pierwsze spostrzeżenia komentujących. Jeden z użytkowników na Twitterze zauważa bowiem, że smartfon na zdjęciu nie jest symetrycznie ułożony, a logo Huawei oraz treść zaproszenia nie są wyśrodkowane względem produktu.

Konkurencja na rynku składanych smartfonów zapowiada się ciekawie

Wszystko wskazuje na to, że w 2019 roku na rynku pojawi się co najmniej kilka interesujących, składanych urządzeń. Poza nadchodzącym modelem Huawei oraz wspomnianym już wcześniej Royole FlexPai, swoje składane urządzenie w najbliższym czasie ma pokazać także Samsung i najprawdopodobniej Xiaomi – firma zaprezentowała niedawno prototyp.

Ciekawostką w tym kontekście jest również patent, który trafił niedawno do sieci i przedstawia pomysł na składany smartfon firmy Intel. W tym przypadku nie ma pewności czy urządzenie trafi na rynek, ale spekuluje się, że jeśli tak się stanie, niekoniecznie będzie działać pod kontrolą Androida. Inny z pomysłów to system operacyjny Windows.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)