Smartfon Xiaomi zadowoli zarówno zwolenników phabletów, jak i mniejszych urządzeń

Strona główna Aktualności
Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos

O autorze

Kwestia optymalnej wielkości smartfonu od paru lat jest przedmiotem ostrego sporu. Zwolennicy dużych ekranów punktują lepszą prezentację treści multimedialnych i wygodę korzystania z aplikacji, ich przeciwnicy zaś – możliwość obsługi urządzenia jedną ręką i kompaktowe wymiary. Wkrótce jednak cały ten spór odejść może w niepamięć.

Wszystko za sprawą Xiaomi, które zaprezentowało wideo-zajawkę smartfonu, mogącego pogodzić obie strony konfliktu. Urządzenie, jakkolwiek absurdalnie to nie zabrzmi, jest zarówno phabletem, jak i smartfonem kompaktowym. Decyzja zależy od wymagań chwili.

Sprzęt, będący nominalnie phabletem, wyposażono w wyświetlacz elastyczny. Ten zaś daje się obustronnie zawinąć, co oczywiście zmniejszaja powierzchnię konstrukcji.

Oprócz samego wyglądu smartfonu, firma z Pekinu nie zdradza w opublikowanym materiale żadnych szczegółów technicznych. Niemniej Lin Bin – prezes Xiaomi, który zamieścił wideo w serwisie Weibo – delikatnie wspomina o kilku problemach towarzyszących inżynierom.

Przedsiębiorstwo ponoć cały czas walczy z mechaniką składania telefonu i przystosowaniem nakładki MIUI. Stąd ciężko spodziewać się szybkiej premiery sklepowej, co jednak nie zmienia faktu, że projekt jest prawdopodobnie najciekawszym, jaki kiedykolwiek pokazano w związku z wykorzystaniem elastycznego wyświetlacza. Naszym zdaniem, zdecydowanie warto go śledzić.

© dobreprogramy
s