Huawei na Twitterze opublikował post z iPhone'a. Odpowiedzialni za to pracownicy zostali ukarani

Pracownicy marketingu zostali ukarani za publikowanie postów z iPhone'a. (depositphotos)
Pracownicy marketingu zostali ukarani za publikowanie postów z iPhone'a. (depositphotos)

04.01.2019 10:23, aktual.: 04.01.2019 15:23

Dział marketingu Huaweia został przyłapany na korzystaniu ze smartfonu konkurencji. Na Twitterze profil Huawei Technologies opublikował życzenia noworoczne, które otrzymały etykietę wysłano z iPhone’a. Mogłoby się wydawać, że wpadka zakończy się tylko usunięciem tweeta. Jednak postanowiono ukarać pracowników za korzystanie z urządzenia Apple.

Wspomniany tweet został szybko usunięty, ale jak już wielokrotnie się przekonaliśmy, jeśli coś pojawi się w internecie, to zostaje w nim na zawsze. Internauci zdążyli wykonać zrzut ekranu niefortunnego postu. Ponadto, wpadka została nagłośniona przez Marquesa Brownlee – popularnego twórcy na YouTubie.

Nowych szczegółów w sprawie wpadki dostarczył Reuters, który powołuje się na wewnętrzną notatkę Huawei. Chen Lifang, starszy wiceprezes i członek zarządu, stwierdził, że incydent doprowadził do naruszenia wizerunku marki Huawei. Do skorzystania z iPhone’a miało dojść, gdy zewnętrzna firma zajmująca się obsługą mediów społecznościowych, nie mogła na komputerze połączyć się z VPN. W Chinach wirtualna sieć prywatna (VPN) pozwala bowiem na korzystanie z Twittera, który - podobnie jak wiele zagranicznych serwisów - jest zablokowany. W związku z tym pracownicy zdecydowali się użyć smartfona Apple, aby zdążyć z opublikowaniem tweeta z noworocznymi życzeniami.

Dalsza część wewnętrznej notatki zawiera informacje o karze dla pracowników używających iPhone’a. Warto zaznaczyć, że nie pracują oni bezpośrednio w Huawei, ale zewnętrznej firmie Sapient, zajmującej się obsługą mediów społecznościowych. Ukarane zostały dwie osoby, którym obniżono rangę o jedną pozycję, a także zmniejszono im miesięczne wynagrodzenie o około 728 dolarów. Oberwało się nie tylko niżej postawionym pracownikom. Pensja dyrektora marketingu cyfrowego Huawei została zamrożona na 12 miesięcy.

Warto mieć na uwadze, że nie jest to pierwsza podobna wpadka w wykonaniu osób odpowiedzialnych za promocję marki Huawei. Gal Gadot, znana z roli Wonder Woman, pochwaliła się na Twitterze swoim Huaweiem Mate 10 Pro, udostępniając wiadomość z iPhone’a. Incydenty zdarzają się także w innych firmach. Ambasadorka Samsunga została przyłapana z iPhonem X. Z kolei, jak się ostatnio okazało, pracownicy Apple Music korzystają ze smartfonów z Androidem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)