Huawei na Twitterze przyłapany z iPhonem. Oto, jak nie życzyć szczęśliwego Nowego Roku

Huawei opublikował tweeta z iPhone'a. (depositphotos)
Huawei opublikował tweeta z iPhone'a. (depositphotos)

02.01.2019 19:36, aktual.: 03.01.2019 09:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Działy marketingu dużych firm powinny zachować większą ostrożność podczas publikowania treści w mediach społecznościowych, zwłaszcza jeśli dany serwis posiada funkcję informowania o użytym urządzeniu. Oficjalny profil Huawei Technologies zaliczył wpadkę na Twitterze. Owszem, podobnych sytuacji było już całkiem sporo, jednak zwrócić uwagę, że obecna wpadka miała miejsce w czasie trwania wojny handlowej USA z Chinami.

Niestety, obecne działania USA i Chin mogą odczuwalnie wpłynąć na rynek konsumencki i to przede wszystkim na elektronikę. Z jednej strony słyszymy o problemach Apple w Chinach, z drugiej o aresztowaniu przez amerykański rząd Meng Wanzhou, dyrektor finansowej chińskiej firmy Huawei. Ponadto, w spór angażują się chińscy dostawcy części – firma Menpad z Shenzhen, będąca jednym z głównych producentów ekranów LCD dla Huawei, ogłosiła że każdy pracownik, który zdecyduje się na zakup iPhone'a zostanie ukarany grzywną. Jednocześnie 15-proc. dotacja czeka na osoby wybierające smartfony lokalnych marek Huawei i ZTE.

Tymczasem, jak zauważył popularny youtuber Marques Brownlee, jeden z pracowników działu marketingu Huawei udostępnił tweeta z iPhone’a. Warto mieć na uwadze, że Huawei i Apple cały czas walczą na rynku smartfonów starając się zdobyć klientów konkurencji. Takie wpadki dodatkowo utrudniają pracę marketingowcom, a co więcej, mogą stać się popularnym tematem żartów wśród internautów.

Oczywiście, zarówno Apple, jak i Huawei starają się trzymać z daleka od obecnej polityki USA i Chin. Jednakże, to właśnie im się często obrywa – chociażby smartfony Huawei, delikatnie mówiąc, nie są zbyt mile widziane przez Donalda Trumpa. Natomiast, jak już wspomniałem wcześniej, iPhone’y są produktem, za który w chińskich fabrykach można zapłacić karę. W związku z tym korzystanie z iPhone’a przez pracownika Huawei może nie zostać zbyt dobrze odebrane przez chiński rząd.

Podobne wpadki zdarzają się także innym firmom. Ambasadorka Samsunga została przyłapana z iPhonem X. Z kolei, jak się ostatnio okazało, pracownicy Apple Music korzystają ze smartfonów z Androidem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)