Huawei P20 z trybem GPU Turbo: rzut oka na nową aplikację dla smartfonowych graczy

Huawei P20 z trybem GPU Turbo: rzut oka na nową aplikację dla smartfonowych graczy

GPU Turbo w smartfonach Huawei P20 gratką dla mobilnych graczy (depositphotos)
GPU Turbo w smartfonach Huawei P20 gratką dla mobilnych graczy (depositphotos)
Oskar Ziomek
22.08.2018 14:57

Użytkownicy topowych smartfonów Huawei, których interesuje tematyka mobilnych gier, z pewnością z zaciekawieniem czekają na aktualizację, która doda do telefonów obiecywany niedawno tryb przyspieszenia, nazwany przez producenta GPU Turbo. To aktualizacja oprogramowania, która przynosi zmiany w sposobie zarządzania układem graficznym. Dzięki zastosowaniu nowych algorytmów, wydajność w wybranych grach ma być wyraźnie wyższa, ale siłą rzeczy w konsekwencji urządzenie zużyje przy tym nieco więcej energii.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Warto jednak zwrócić uwagę, że zmiana ta została opakowana w nową aplikację przeznaczoną właśnie dla graczy. W telefonach z serii P20 po aktualizacji pojawia się więc nie tylko wyższa wydajność, ale i prosty program, za którego pomocą można kontrolować kilka ustawień przydatnych podczas grania. Aplikacja nosi nazwę Game Suite i stanowi swego rodzaju launcher dla gier zainstalowanych w smartfonie. Niestety chyba jedyna jak dotąd wada ujawnia się już w pierwszej chwili, bowiem nie wszystkie aplikacje, które tu trafiają, są poprawnie rozpoznawane. Niektóre zainstalowane gry trzeba będzie dodać ręcznie, ale na szczęście jest taka możliwość i wymaga tylko kilku dotknięć ekranu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kiedy już wszystkie gry zostaną dodane do ekranu głównego, warto zainteresować się opcjami widocznymi w dolnej części. Pierwszy przycisk pozwala aktywować rzeczony tryb turbo, zaś dwa pozostałe to dodatki, które dodatkowo uprzyjemnią czas rozgrywki. Środkowa opcja Nie przeszkadzać pozwala na czas grania wyciszyć część powiadomień, wibracje i alarmy lub nawet całkowicie zablokować połączenia i jakiekolwiek powiadomienia, zmieniając się wówczas w swego rodzaju odpowiednik trybu samolotowego. Wówczas całkowicie blokowana jest druga karta SIM, a w przypadku głównej karty – wszystkie aktywności związane z połączeniami (Internet pozostaje dostępny).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ostatnia dostępna opcja to blokada fizycznego przycisku dotykowego na urządzeniu. Ułatwia on co prawda codzienne korzystanie z systemu (gesty wykonywane na nim pozwalają pozbyć się klasycznej belki z przyciskami Androida), ale podczas grania łatwo przypadkiem go dotknąć, nieumyślnie wymuszając wówczas cofnięcie do poprzedniej opcji. Dzięki możliwości blokady w Game Suite, przycisk może zostać wyłączony, a jego ponowna aktywacja możliwa jest po jego trzykrotnym, szybkim dotknięciu.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania dla smartfonów Huawei P20 to nie tylko zmiany związane z obsługą gier. Choć nie zawiera w sobie innych nowości widocznych już na pierwszy rzut oka, to przynosi aktualizacje związane z bezpieczeństwem. Od teraz są to zabezpieczenia wydane przez Google 1 lipca 2018 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)