Huawei znów otrzymuje pamięci Microna. Blokada eksportu z USA nie jest przeszkodą

Huawei znów otrzymuje dostawy od Microna (Getty Images)
Huawei znów otrzymuje dostawy od Microna (Getty Images)
Oskar Ziomek

27.06.2019 11:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnie tygodnie to szereg wiadomości dotyczących firmy Huawei, a uwaga skupia się przede wszystkim wokół decyzji Donalda Trumpa, w wyniku której Huawei niebawem nie będzie mógł korzystać z dobrodziejstw Androida w takim zakresie, jak dotychczas. Nowe regulacje dotyczą także sprzętu, ale jak się okazuje, niektóre z nich da się "ominąć".

Bloomberg informuje, że Huawei ponownie otrzymuje dostawy części czipów amerykańskiego Microna produkującego pamięci. Micron tłumaczy, że dokładnie przeanalizował wprowadzone ograniczenia i wytypował podzbiór swoich produktów, które nie są nimi objęte. W efekcie eksport może przebiegać na podobnych zasadach jak wcześniej.

Dostawy rozpoczęły się w ostatnich tygodniach i na razie nic nie wskazuje na to, by były zagrożone. Micron nie komentuje dodatkowo całej sprawy. Bloomberg dodaje, że współpraca Microna z Huawei generuje około 13 proc. rocznych zysków.

Huawei ma od dawna "plan B"

Chociaż odcięcie od usług Google'a dla Huawei jest sporym ciosem, firma ma przygotowany "plan B". Jest nim własny system operacyjny HongMeng. Według doniesień, jest on przygotowywany już od wielu miesięcy, a ostatnie wydarzenia prawdopodobnie tylko przyspieszyły prace nad jego ukończeniem. Jak informowaliśmy kilka dni temu, HongMeng jest już prawdopodobnie testowany i to nawet na milionie smartfonów.

Do tego dochodzi jeszcze własny sklep z aplikacjami, AppGallery. Aplikacja jest już od dłuższego czasu dostępna dla użytkowników smartfonów Huawei, którzy mogą z niej pobierać ulubione programy bez konieczności odwiedzania Sklepu Play. W AppGallery stale pojawiają się nowe programy – niedawno na taki ruch zdecydowali się twórcy Yanosika.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)