hubiC ikona

hubiC

iOSAkcesoriaPrzechowywanie w chmurzehubiC
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

hubiC to aplikacja kliencka schowka w chmurze o tej samej nazwie, którego producentem jest francuski gigant hostingowy OVH. Mając konto w usłudze dzięki tej aplikacji można mieć na swoim urządzeniu dostęp do zawartości z dowolnego miejsca. Nic nie stoi na przeszkodzie, by również dodawać do schowka nowe pliki, np. wykonane smartfonem zdjęcia.

Aplikacja na start oferuje bardzo konkurencyjne, darmowe 25GB miejsca, bez żadnych limitów rozmiaru plików. Nie mniej konkurencyjny jest koszt subskrypcji zwiększającej ten obszar, gdyż 100GB to koszt ok 15,59 euro rocznie (pełny cennik można znaleźć na stronie usługi). Na plus jest to, iż samo konto założyć można z poziomu aplikacji. Proces ten jest krótki i wymaga podania tylko podstawowych danych.

Z poziomu aplikacji można przeglądać zawartość schowka, zarówno w formie listy plików i katalogów, jak i korzystając z wbudowanej przeglądarki multimediów (obsługiwane są obrazki oraz pliki muzyczne, jednak niestety bez strumieniowania). W wersji mobilnej nie ma możliwości usuwania katalogów oraz przenoszenia plików pomiędzy nimi.

W przypadku chęci składowania zdjęć wykonywanych telefonem trzeba ręcznie przenosić każde do schowka, gdyż nie ma funkcji automatycznego ich wgrywania. Na szczęście operacja ta jest prosta dzięki możliwości przeglądania galerii z poziomu aplikacji. Wystarczy zaznaczyć wybrane obrazki i wybrać odpowiednią opcję. Niestety zdarza się, iż po otwarciu galerii brakuje miniaturek i pojawiają się dopiero przy następnym jej otwarciu. Nie są to niestety jedyne problemy sprawiające tak negatywne wrażenie. Podczas próby wgrania plików aplikacja potrafi bez końca wgrywać pierwszy z nich wciąż od nowa. Co ciekawe chwilowe opuszczenie aplikacji rozwiązuje problem. Innym problemem jest niekończące się ładowanie ekranu, w którym powinna być możliwość zwiększenia rozmiarów schowka, przez co wykup subskrypcji wymaga przejścia na stronę producenta. Zupełnie osobną kwestią, która pozostawia niesmak jest nieaktualny wygląd interfejsu, pamiętający jeszcze czasy iOS-a sprzed rewolucji. Ostateczna ocena aplikacji wynika z tego, iż bardzo podstawowe funkcje aplikacji działają bez problemu i gdyby ktoś chciał np. tylko przeglądać pobieżnie swoje pliki umieszczone w hubiC, wtedy aplikacja powinna spełnić oczekiwania takiej osoby. Pozytywne jest to, iż wiele funkcji w aplikacji już jest, choć niedopracowanych, przez co istnieje szansa na dalszy rozwój w przyszłości. Każdy użytkownik może zresztą z poziomu aplikacji podzielić się opinią na jej temat z twórcami. Odpowiednią funkcję znaleźć można w ustawieniach.

Udostępnij
Ocena redakcji
2.0
Ocena użytkowników
1.01 ocena
Twoja ocena
ProducentOVH
Liczba pobrań63
Data aktualizacji16 lut 2018
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
hubiC ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)