Hyperion Launcher – dzięki niemu twój Android będzie naprawdę twój

Hyperion Launcher – dzięki niemu twój Android będzie naprawdę twój

Hyperion Launcher – dzięki niemu twój Android będzie naprawdę twój
17.10.2018 16:29, aktualizacja: 18.10.2018 16:43

Jeśli myśleliście, że w kwestii launcherów dla Androida padło już ostatnie słowo, sprawdźcie Hyperion Launcher. To nowa aplikacja autorów frameworka do personalizacji Substratum, dająca możliwość zmiany koloru i wyglądu praktycznie każdego z elementów ekranu głównego.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Hyperion Launcher nie ma żadnego dodatkowego ekranu z wiadomościami czy skrótami aplikacji systemowych. Składa się tylko z wirtualnych pulpitów z dockiem na dole ekranu i „szuflady” na aplikacje. W ustawieniach launchera można dopasować praktycznie każdy element tego interfejsu, wybierając dla niego kolor przewodni oraz tło, dla niektórych dostępna jest też przezroczystość, animacje i rozmycia. Podczas dobierania palety kolorystycznej warto zauważyć, że Hyperion proponuje podobne i pasujące kolory do wielu barw przewodnich, które możemy wybrać z proponowanej palety, co jest nieocenioną pomocą przy komponowaniu własnego stylu. Oczywiście można też wybierać kolory samodzielnie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Hyperion Launcher może też korzystać z pakietów ikon, które znajdziemy w Google Play i dopasować ich kształt oraz tło wypełniające. Na urządzeniach z większym ekranem z kolei warto poeksperymentować z ustawieniami rozmiaru ikon aplikacji oraz „siatki”, w której są rozmieszczone. Warto tu zwrócić uwagę także na możliwość dodania przewijanego Docka i zmiany listy aplikacji, która się w tym docku mieści. Poza tym możemy gromadzić aplikacje w folderach na ekranie głównym, a nieużywane w ogóle ukryć, by nie zajmowały miejsca w szufladzie.

Launcher jest bardzo elastyczny, a przy tym lekki. Podczas testów na smartfonach ze średniej półki zachowywał się prawidłowo i nie sprawiał żadnych problemów. Trzeba tylko przygotować się na dłuższe posiedzenie ze smartfonem podczas układania kolorów i dobierania ikon.

Hyeprion Launcher jest dostępny za darmo w naszej bazie programów, ale twórcy zablokowali w nim kilka bardziej zaawansowanych funkcji. Trzeba zapłacić między innymi za możliwość zmiany fontów używanych w systemie i obsługę gestów. Prezentowaną na zrzutach tapetę zaś znajdziecie na stronie WallpaperHub, gdzie zebrane zostały wszystkie tapety, wydane przez Microsoft.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)