Hyperion Launcher – dzięki niemu twój Android będzie naprawdę twój

Hyperion Launcher – dzięki niemu twój Android będzie naprawdę twój
17.10.2018 16:29
Hyperion Launcher – dzięki niemu twój Android będzie naprawdę twój

Jeśli myśleliście, że w kwestii launcherów dla Androida padło już ostatnie słowo, sprawdźcie Hyperion Launcher. To nowa aplikacja autorów frameworka do personalizacji Substratum, dająca możliwość zmiany koloru i wyglądu praktycznie każdego z elementów ekranu głównego.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Hyperion Launcher nie ma żadnego dodatkowego ekranu z wiadomościami czy skrótami aplikacji systemowych. Składa się tylko z wirtualnych pulpitów z dockiem na dole ekranu i „szuflady” na aplikacje. W ustawieniach launchera można dopasować praktycznie każdy element tego interfejsu, wybierając dla niego kolor przewodni oraz tło, dla niektórych dostępna jest też przezroczystość, animacje i rozmycia. Podczas dobierania palety kolorystycznej warto zauważyć, że Hyperion proponuje podobne i pasujące kolory do wielu barw przewodnich, które możemy wybrać z proponowanej palety, co jest nieocenioną pomocą przy komponowaniu własnego stylu. Oczywiście można też wybierać kolory samodzielnie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Hyperion Launcher może też korzystać z pakietów ikon, które znajdziemy w Google Play i dopasować ich kształt oraz tło wypełniające. Na urządzeniach z większym ekranem z kolei warto poeksperymentować z ustawieniami rozmiaru ikon aplikacji oraz „siatki”, w której są rozmieszczone. Warto tu zwrócić uwagę także na możliwość dodania przewijanego Docka i zmiany listy aplikacji, która się w tym docku mieści. Poza tym możemy gromadzić aplikacje w folderach na ekranie głównym, a nieużywane w ogóle ukryć, by nie zajmowały miejsca w szufladzie.

Launcher jest bardzo elastyczny, a przy tym lekki. Podczas testów na smartfonach ze średniej półki zachowywał się prawidłowo i nie sprawiał żadnych problemów. Trzeba tylko przygotować się na dłuższe posiedzenie ze smartfonem podczas układania kolorów i dobierania ikon.

Hyeprion Launcher jest dostępny za darmo w naszej bazie programów, ale twórcy zablokowali w nim kilka bardziej zaawansowanych funkcji. Trzeba zapłacić między innymi za możliwość zmiany fontów używanych w systemie i obsługę gestów. Prezentowaną na zrzutach tapetę zaś znajdziecie na stronie WallpaperHub, gdzie zebrane zostały wszystkie tapety, wydane przez Microsoft.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)