iOS 10.3 znajdzie słuchawki AirPods i ucieszy nowym systemem plików

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Nowy iOS 10.3 to konieczność pobrania 655 MB, czy to przez iTunes, czy przez funkcję Uaktualnij w iPhonie czy iPadzie. To prawdopodobnie ostatnie z serii 10.x wydanie przynosi ulepszenia, które odczują przede wszystkim zamożniejsi użytkownicy, ci co nie mają już minijacka i co jeżdżą nowymi autami z mechanizmem CarPlay.

Zacznijmy jednak od tego, co najważniejsze, a czego użytkownicy nie zobaczą (bo najważniejsze jest niewidoczne dla oczu). Aktualizacja do wersji 10.3 zmienia całkowicie system plików iUrządzenia na nowy Apple File System (APFS). To koniec reliktu lat 90, HFS+, wiadomość naprawdę dobra, biorąc pod uwagę jak zaawansowany to system, jak przyjazny dla pamięci flash NAND i jak efektywny w szyfrowaniu danych. Tyle jeśli chodzi o ważne zmiany w systemie. Przejdźmy do wodotrysków:

Animacje otwierania i zamykania aplikacji sprawiają wrażenie szybszych, ich ekrany mają bardziej zaokrąglone narożniki.

Zamiast dawać użytkownikom gubić po jednej słuchawce AirPod, by potem przeklinali usunięcie normalnego złącza audio w iPhonie 7, Apple postanowiło im pomóc. Usługa Znajdź mój iPhone pozwoli teraz znaleźć ostatnią znaną (a może nawet aktualną) lokalizację bezprzewodowych słuchawek, a nawet odtwarzanie w nich dźwięku, tak by było łatwiej je znaleźć. Szkoda, że nie dodano zabawy w ciepło-zimno.

Interfejs usług (jak to się dziś mówi) infotainmentowych CarPlay został wyposażony w skróty na pasku statusu, mające ułatwić dostęp do ostatnio używanych aplikacji, wyświetla też ulepszone listy odtwarzania Apple Music.

Cyfrowa asystentka Siri potrafi już płacić i sprawdzać rachunki, planować rezerwacje przejazdów, sprawdzać stan pojazdu w aplikacjach producentów samochodów, aktywować w nich klakson i światła.

Mapy otrzymały godzinowe raporty pogodowe, dostępne po naciśnięciu 3DTouch na wyświetlanej temperaturze i funkcję wyszukiwania zaparkowanego auta.

Aplikacja Dom obsługuje sceny za pomocą akcesoriów z przełącznikami i przyciskami, informuje też o stanie naładowania akumulatorów tych akcesoriów.

Ustawienia mają nowy widok, na którym znajdziemy informacje o koncie i wszystkich urządzeniach i ustawieniach powiązanych z używanym Apple ID.

Chmura iCloud na swojej stronie ustawień wyświetla dokładne informacje o wykorzystaniu dostępnej powierzchni przez użytkownika.

Warto wspomnieć, że iOS-a 10.3 otrzyma łącznie 19 urządzeń, od iPhone’a 5 i iPada 4. generacji poczynając. Miło wiedzieć, że wciąż mamy jakąś wygodną, poważnie przez producenta traktowaną alternatywę dla Androida.

© dobreprogramy