IDF: najcieńszy tablet tym razem od Della, tym razem z niesamowitą kamerą Intela

Strona głównaIDF: najcieńszy tablet tym razem od Della, tym razem z niesamowitą kamerą Intela
10.09.2014 09:49

iPad mini doczekał się kolejnego bardzo silnego konkurenta.Zaprezentowany wczoraj podczas Intel Developer Forum tablet DellVenue 8 7000 series to cios nie tylko w rynkowego lidera, ale teżzarazem kubeł zimnej wody na głowy projektantów tabletów zWindows czy tych, którzy postawili w architekturę ARM. Urządzenieto nie tylko jest dziś najcieńszym tabletem na rynku (6 mm), aleprawdopodobnie też tabletem najbardziej wydajnym. Czy konkurencjazdoła przed świętami Bożego Narodzenia pokazać coś lepszego?

bDUnjolN

Wyświetlacz OLED o przekątnej 8,4” i rozdzielczości 2560x1600pikseli (gęstość obrazu 359 ppi) jest w nowym Dellu praktyczniepozbawiony ramek – widać że projektanci firmy z Teksasu niezmarnowali dostępnego miejsca. Jedynie w dolnej części urządzeniapozostała przestrzeń na głośniki. To wszystko zamknięte jest wsolidnej, szaro-czarnej, metalowej obudowie, która może i niewygląda pięknie, ale też nie można się do niej za bardzoprzyczepić.

350125476657980873

Jako że prezentacja tego tabletu nastąpiła podczas IDF, toprocesor jest tu sprawą kluczową. Szczegółowej specyfikacjiwykorzystanego układu SoC nie podano – wiemy jedynie, że w środkujest czterordzeniowy, czterowątkowy Atom Moorefield. Wykonane wprocesie 22 nm czipy w tej mikroarchitekturze taktowane mogą byćzegarem od 1,33 do 2,33 GHz. W środku można spodziewać się od 2do 3 GB RAM, oraz 16 do 32 GB pamięci masowej flash NAND (a do tegoslot na karty microSD). Na rynku pojawić się mają dwie wersjeDella Venue 8 7000 series. Jedna tylko z łącznością Wi-Fi(najprawdopodobniej 802.11ac MIMO), druga także z modemem LTE(zapewne od Intela).

bDUnjolP

Prawdziwym wyróżnikiem nowego tabletu są jednak jego możliwościfotograficzne. Z tyłu mamy aż trzy kamery – główną 8 Mpix orazdwie pomocnicze, wykorzystujące migawki Intel RealSense SnapshotDepth. To rozwiązanie pozwala tworzyć mapę głębi w wysokiejrozdzielczości, umożliwiając pomiar, ustawienie ostrości i użycieselektywnych filtrów za dotknięciem palca. Dodatkowo dostajemyrozbudowane możliwości koloryzacji zdjęć, które mają nieustępować profesjonalnemu oprogramowaniu graficznemu.

RealSense Snapshot Depth-Enabled Photography on a Tablet

Pod względem oprogramowania nowy Dell nie pokazał niczegoszczególnego – ot standardowy Android 4.4 KitKat. Trzeba jednakpamiętać, że tablet ten będzie objęty programemreferencyjnym Intela dla Androida: przynajmniej przez dwa latabędzie otrzymywał wszystkie kolejne wersje systemu od Google'a.

Cena urządzenia nie została jeszcze podana. W sklepach nowy Dellznajdzie się na tegoroczną gwiazdkę.

Udostępnij:
bDUnjomL