[IFA 2015] Logickeyboard pomaga grafikom, filmowcom i niedowidzącym

[IFA 2015] Logickeyboard pomaga grafikom, filmowcom i niedowidzącym

[IFA 2015] Logickeyboard pomaga grafikom, filmowcom i niedowidzącym
06.09.2015 13:28

Przy projektowaniu komputerów dla osób o słabym wzroku ogromną wagę przykłada się do dużego ekranu oraz odpowiedniego oprogramowania, które ułatwi czytanie czy odnalezienie kursora, albo po prostu z pomocą syntezatora mowy będzie informować o tym, co dzieje się na ekranie. A co z klawiaturą?

O ile producenci smartfonów już doszli do tego, że warto zainwestować w wyraźną klawiaturę albo zapewnić możliwość zmiany wyglądu interfejsu dotykowego smartfona, z komputerami nie jest tak łatwo. Dlatego na stoisku firmy Logickeyboard moją uwagę przyciągnęły nie pastelowe klawiatury z przyciskami, pod którymi kryją się skróty dla programów firmy Adobe, Avid czy z linii Sony Vegas, ale właśnie klasyczna, czarna, z ogromnymi, kontrastowymi literami.

Obraz

W ofercie producenta znajdują się także podobne klawiatury w innych kolorach – białe z czarnymi napisami oraz żółte z czarnym nadrukiem i czarne z żółtym. Dobrym pomysłem jest udanie się osobiście do sklepu z osobą, która będzie z klawiatury korzystać, by dobrać dla niej odpowiedni model. Warto zaznaczyć, że wiele z nich sprzedawanych jest z LED-ową lampką USB i ma gniazdo na nią z boku, dzięki czemu można dodatkowo ją oświetlić. Na zdjęciu widoczna jest klawiatura z niemieckim układem, ale w sklepie są oczywiście także klasyczne QWERTY.

W ofercie producenta są także naklejki na klawiatury Maków oraz analogiczne klawiaturki dla tabletów, ale niestety tych produktów nie było na niewielkim stoisku na targach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Klawiatury Logickeyboard są wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów i widać po nich, że będą działały przez lata. W ofercie producenta znajdują się modele zarówno bardziej klasyczne o dość wysokich klawiszach, jak i wyspowe z niewielkim skokiem. Wszystkie, niezależnie od przeznaczenia, są obudowane w aluminium. Jeśli chodzi o klawiatury przeznaczone dla osób starszych i z problemami z widzeniem, ich wykonanie nie odbiega od standardów innych klawiatur. Problemem może być najwyżej cena – klawiatury dla pecetów kosztują zazwyczaj powyżej 70 euro.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)