IFTTT: automatyczne archiwizowanie statusów z Facebooka w arkuszu

IFTTT: automatyczne archiwizowanie statusów z Facebooka w arkuszu
Przemysław Kreft

23.06.2017 10:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prowadzenie profilu na Facebooku to w dzisiejszych czasach podstawa, jeśli chodzi o obecność firmy (zarówno giganta o zasięgu globalnym, jak i lokalnego przedsiębiorcy) w Internecie. Dla użytkowników zajmujących się prowadzeniem profilu profesjonalnie, przydatna będzie możliwość archiwizacji swojej działalności. Warto wiedzieć, że w szybki sposób możemy ułatwić sobie pracę i kontrolę nad facebookowym profilem – możemy na przykład automatycznie tworzyć rejestr wprowadzanych przez nas postów. Wystarczy wykorzystać narzędzia dostępne w usłudze IFTTT (If This Then That).

Po zalogowaniu się do naszego konta w serwisie ifttt.com rozpoczynamy tworzenie nowej reguły. W tym celu wskazujemy opcję New Applet w menu rozwijanym przy nazwie użytkownika, a następnie klikamy na przycisk +this.

Wśród dostępnych usług wskazujemy Facebook, a następnie wybieramy tzw. akcję wyzwalającą (trigger). W naszym przypadku będzie to wstawienie nowego statusu (New status message by you).

[img=ifttt(6)]

Przechodzimy teraz do tworzenia właściwej akcji, która będzie automatycznie wykonywana. Klikamy na przycisk +that i ponownie wybieramy odpowiednią usługę. Nasze posty chcemy zapisywać w arkuszu Google – wskazujemy Google Drive i klikamy na akcję dotyczącą tworzenia wierszy w arkuszu kalkulacyjnym (Add row to spreadsheet).

[img=ifttt(7)]

Musimy teraz odpowiednio skonfigurować akcję. Wprowadzamy nazwę arkusza (jeżeli taki nie istnieje na naszym Dysku, zostanie utworzony nowy) i ustalamy jego lokalizację. Elementy dotyczące wprowadzanych danych są już uzupełnione. Klikamy na przycisk Create action.

[img=ifttt(9)]

Wyświetlone zostaje podsumowanie, które akceptujemy przyciskiem Finish. Nasza automatyczna reguła jest od tego momentu aktywna. Możemy przetestować jej działanie, wprowadzając nową wiadomość na naszej facebookowej tablicy. Kolejne wpisy będą dodawane do arkusza Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)