IFTTT: automatyczne powiadomienia push o nowościach w kanale RSS

IFTTT: automatyczne powiadomienia push o nowościach w kanale RSS
Przemysław Kreft

29.06.2017 22:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie bacząc na to, że coraz więcej użytkowników korzysta do pozyskiwania wiedzy o najświeższych wydarzeniach z Facebooka i Twittera, wciąż sporą popularnością cieszą się kanały RSS, które pozwalają na szybkie dotarcie do nowych wiadomości. Warto wiedzieć, że dzięki narzędziu IFTTT (If This Then That) możemy uruchomić otrzymywanie powiadomień o nowych wpisach w kanałach, które nas interesują.

Logujemy się w serwisie ifttt.com i zaczynamy tworzenie nowej reguły. Rozwijamy menu przy naszej nazwie użytkownika i wybieramy opcję New applet. Kolejnym krokiem jest kliknięcie na przycisk +this i wybranie odpowiedniej usługi. W naszym przypadku będzie to RSS Feed.

Obraz

Wskazujemy akcję, która będzie wywalała naszą automatyczną regułę. Chcemy, by powiadomienia uruchamiane były po dodaniu nowego wpisu w wybranym kanale RSS – klikamy na New feed item. Wystarczy teraz podać adres kanału i kliknąć na przycisk Create trigger. Jeżeli chcecie być na bieżąco informowani o tym, co dzieje się na stronie dobreprogramy.pl, wybierzcie jeden z naszych kanałów RSS, na przykład dotyczący aktualności czy wpisów na bogu.

Obraz

Klikamy na przycisk +that i wybieramy usługę powiadomień - Notifications, a następnie klikamy na Send a notification from the IFTTT app.

img=777] Parametry powiadomienia są domyślnie ustawione. Pozostaje nam kliknięcie na przycisk Create action. Akcja zostaje utworzona, a my widzimy jej podsumowanie. Uruchamiamy ją, klikając na przycisk Finish.

Obraz

Od tej pory na naszym smartfonie (z zainstalowaną aplikacją IFTTT) będziemy powiadamiani o nowych wpisach w wybranym kanale RSS. Wiadomości będziemy mogli otworzyć bezpośrednio w przeglądarce.

Obraz

Jeżeli interesuje nas bardziej szczegółowe filtrowanie wiadomości, możemy skorzystać z drugiej opcji wyzwalacza – uruchamiania tylko, gdy nowy wpis będzie zawierał wskazaną frazę. W tym celu, podczas tworzenia reguły wyzwalającej musimy wybrać opcję New feed item matches, a następnie wpisać interesujące nas wyrażenie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)