IFTTT: jak automatyczne włączyć Wi‑Fi w Androidzie po wejściu do domu

IFTTT: jak automatyczne włączyć Wi-Fi w Androidzie po wejściu do domu
Przemysław Kreft

09.06.2017 16:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stałe połączenie smartfona z Internetem to podstawa. Tylko w ten sposób możemy w pełni wykorzystać jego potencjał. Większość z nas zmaga się z koniecznością oszczędzania pakietu danych, w związku z czym musimy pamiętać o włączaniu Wi-Fi na przykład po wejściu do domu. Dzięki usłudze IFTTT (If This Then That) możemy zautomatyzować to zadanie.

Logujemy się na swoje konto w IFTTT i rozpoczynamy tworzenie nowego apletu. W tym celu rozwijamy menu przy naszej nazwie użytkownika i wybieramy opcję New Applet. Na początku zajmiemy się tak zwaną regułą wyzwalającą. Klikamy na przycisk +this.

Wybieramy odpowiednią usługę, na której będzie oparta reguła. W naszym przypadku jest to lokalizacja (location).

Ustalamy sposób działania reguły. Do wyboru mamy trzy opcje wyzwalacza – w naszym przypadku wybieramy pozycję dotyczącą wchodzenia na dany obszar (You enter an area). Kolejnym krokiem jest określenie lokalizacji – wpisujemy pożądany adres i przybliżamy mapę, by ustalić odpowiedni poziom dokładności. Klikamy na przycisk Create trigger.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przechodzimy teraz do ustalenia akcji, która ma być wykonywana. Klikamy na przycisk +that i wybieramy odpowiednią usługę. W naszym przykładzie będzie to Android Device (do działania naszej reguły wymagane jest zainstalowanie aplikacji IFTTT na smartfonie). Potwierdzamy chęć połączenia z naszym urządzeniem, klikając na przycisk Connect. Wybieramy akcję uruchamiającą Wi-Fi (Turn on WiFi)

Obraz

W kolejnych krokach kreatora potwierdzamy chęć utworzenia akcji (Create action) i zatwierdzamy gotowy aplet (Finish). Po zakończeniu stworzona przez nas reguła będzie widoczna w naszych apletach. Będziemy mogli ją w każdej chwili wyłączyć i przejrzeć statystyki dotyczące jej działania.

Obraz

Uwaga: do poprawnego działania opisanej reguły konieczne jest włączenie na smartfonie usługi lokalizacji oraz dostępu do Internetu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)