Ile osób tworzy aplikacje dla Windows 8?

Ile osób tworzy aplikacje dla Windows 8?

Marcin Paterek
30.11.2012 15:21

Na początku tygodnia pojawiła się informacja, że Windows Store przekroczył symboliczną granicę 20 tysięcy dostępnych aplikacji. Dokładniejsze przyjrzenie się statystykom odkrywa jednak brutalną prawdę — za 61 procent z nich odpowiada zaledwie 12% zarejestrowanych programistów. Przekładając to na konkretne liczby, 878 osób stworzyło ponad 14 500 aplikacji.

Obraz

W przyszłości Microsoft będzie musiał zmierzyć się z problemem masowo publikowanych klonów, które różnią się od siebie zaledwie detalami. Dobrym przykładem jest tworzenie osobnych pozycji dla książek od jednego wydawcy — jeden z nich ma już na swoim koncie ponad 200 tytułów i chce, by na jego koncie codziennie pojawiało się 20 kolejnych. Wierzymy, że jesteśmy na dobrej drodze do stania się numerem jeden wśród producentów aplikacji dla Windows 8 — deklaruje na swojej stronie. Wspomniany wydawca nie jest w swoich poglądach odosobniony, bo WinAppUpdate wskazuje, że zaledwie 2,3 proc. deweloperów stworzyło aż jedną czwartą wszystkich pozycji dostępnych w Windows Store. Co więcej, po wykreśleniu ze sklepu osób (i ich produktów), które opublikowały co najmniej pięć aplikacji, w Windows Store zostałoby tylko 10 tysięcy programów.

Jeśli powyższa dynamika zostanie zachowana, wkrótce systemowy sklepik stanie się jednym, wielkim śmietnikiem, w którym trudno będzie znaleźć te naprawdę wartościowe rzeczy. Szkoda, bo w wyścigu na liczbę aplikacji dostępnych w App Store, Google Play czy Windows Store zupełnie zapomina się o jakości produktu. Kto by zwracał uwagę na taki szczegół?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)