Ile prądu zużywa Google?

09.09.2011 16:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno otwarta została nowa strona firmy Google — Google Green. Strona traktuje o ekologii firmy Google, jej projektach i planach na przyszłość, ale znajdziemy tam również ciekawe informacje o należących do firmy z Mountain View centrach danych.

Po raz pierwszy w historii Google podał do wiadomości publicznej, ile prądu zużywa. W 2010 roku firma skonsumowała 2 miliardy kWh aby zasilić serwery usług, centra danych i infrastrukturę komunikacyjną. Dla porównania przeciętne gospodarstwo domowe (powiedzmy trzyosobowe) zużywa rocznie około 3500 kWh.

Warto przypomnieć, że w 2009 roku firma Google uzyskała bardzo złą ocenę od organizacji Greenpeace, ale w obliczu zmian została ona podniesiona z F (jedynka) na B (piątka). Na lepszą ocenę Google zasłużył publikacją danych o zużyciu energii i ciekawym planem na przyszłość. Do 2012 roku przynajmniej jedna trzecia energii czerpanej przez Google ma być „czysta”, czyli będzie pochodzić z odnawialnych źródeł.

Google ma zamiar wprowadzić również inne rozwiązania, jak „zielone” budynki i elektryczne samochody dla pracowników. Plan oszczędzania energii w Mountain View przybliża prezentacja filmowa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)