Imagine Cup 2013 — technologia, sport i kobiety

Imagine Cup 2013 — technologia, sport i kobiety

18.03.2013 17:32, aktualizacja: 08.04.2013 10:30

Tegoroczna edycja Imagine Cup — organizowanego przez Microsoft konkursu technologicznego dla studentów — wyjątkowo skupia się na kobietach. Pojawiła się między innymi konkurencja tylko dla kobiet zainteresowanych sportem.

Women's Athletics App Challenge został uruchomiony przy współpracy z Seattle Storm — żeńską drużynę NBA. Współpraca jest nieprzypadkowa, bo współwłaścicielką drużyny jest Lisa Brummel, pracująca w Microsofcie od 1989 roku. Celem konkursu jest zachęcenie studentek do opracowania i napisania aplikacji związanej ze sportem, osobistymi treningami lub zdrowiem. Drużyna może mieć maksymalnie 4 osoby, projekt należy zgłosić do 14 czerwca. Zwyciężczynie dostaną tysiąc dolarów, będą mogły zobaczyć Seattle Storm na żywo i spotkać się z Lisą Brummel. Regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie konkurencji.

Obraz

To jednak nie koniec. Spośród projektów przysłanych przez programistów obojga płci (rejestracja już została zamknięta) wyłonieni zostaną laureaci nagrody Women's Empowerment Award, ustanowionej przez Microsoft i ONZ Kobiety (12 tysięcy dolarów za pierwsze miejsce, 8 tysięcy za drugie). Nagrodzone zostaną projekty, które potencjalnie mogłyby pomóc rozwiązać problemy dostępu do technologii lub innych zasobów, problemy ekonomiczne, przemoc, prawo do władzy lub podobne w kontekście nierówności płci. Aplikacja będzie więc musiała być nie tylko dobra, ale również mieć potencjalnie dobry wpływ na życie kobiet.

Do zgarnięcia jest oczywiście więcej — poza nagrodami w głównych kategoriach Imagine Cup 2013 do podziału jest 50 jeszcze tysięcy euro i udział w warsztatach AppCampus w Finlandii dla autorów najlepszych aplikacji dla Windows Phone. Wciąż można zapisać się jeszcze na Brain Games Challenge — Quiz, w którym można wygrać kolejny tysiąc dolarów i wejściówkę na finał w Petersburgu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)