ImBatch 4.4.0: wsadowe przetwarzanie grafiki teraz także z obsługą plików PDF

ImBatch 4.4.0: wsadowe przetwarzanie grafiki teraz także z obsługą plików PDF

ImBatch 4.4.0: wsadowe przetwarzanie grafiki teraz także z obsługą plików PDF
27.11.2015 13:31

ImBatch jest jednym z najlepszych darmowych narzędzi doprzetwarzania dużej liczby zdjęć i obrazków. Jego producent,rosyjska firma High Motion Software, wydała sporą aktualizacjęprogramu, która sprawia, że warto go sobie przypomnieć.

Najciekawszą nowością jest wprowadzenie importu plików wformacie PDF oraz wczytywania wielostronicowych plików graficznych(np. TIFF-ów). Program pozwala przeprowadzić na nich te sameoperacje, co plikach z obrazkami – wybierając to co nas interesujez listy ponad 30 funkcji, wśród których znajdziemy dodawanieznaków wodnych, kadrowanie, rozmaite filtry kolorystyczne,optymalizacja dla WWW czy zarządzanie metadanymi.

Obraz

Wszystkie te operacje mogą być oczywiście zautomatyzowane, awyniki zapisane do oryginalnych plików lub ze zmienionymi nazwami.To samo dotyczy PDF-ów, trzeba jednak zauważyć, że program nieradzi sobie ze specjalnymi właściwościami tego formatu dokumentów,lecz traktuje go jak obrazek, tak więc po konwersji utracimy np.zakładki i podkreślenia. ImBatch nie obsługuje też zaszyfrowanychplików PDF.

Pozostałe warte uwagi ulepszenia dotyczą dialogu zapisu doformatu PDF oraz funkcji Create Contact Sheet, służącej dowygenerowania strony z miniaturkami z dostarczonych plikówźródłowych. Wciąż niestety jakość polskiego tłumaczeniapozostawia sporo do życzenia, ale to chyba jedyne, co możnaprogramowi wytknąć – ma przejrzysty i zrozumiały interfejs (aokropną domyślną skórkę łatwo zmienić na coś elegantszego), aefekty wsadowego przetwarzania plików wyglądają bardzo dobrze.

Program ImBatch 4.4.0 znajdziecie w naszej bazieoprogramowania. Do zastosowań domowych jest za darmo, jeślichcecie wykorzystać go zawodowo, to należy kupić (klikającprzycisk w programie) komercyjną licencję za ok. 120 zł (netto).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)