Imponujący wynik Polaków w Europejskim Tygodniu Kodowania #prasówka

Imponujący wynik Polaków w Europejskim Tygodniu Kodowania #prasówka

02.11.2016 17:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dwa razy więcej wydarzeń programistycznych niż w zeszłej edycji oraz drugie miejsce w Europie pod względem liczby zorganizowanych imprez – z takim wynikiem Polska zakończyła w tym roku Europejski Tydzień Kodowania. Do tego imponującego rezultatu przyczynili się również Mistrzowie Kodowania, którzy przygotowali ponad połowę wydarzeń w ramach Code Week w Polsce.

Między 15 a 23 października tysiące ludzi wzięło udział w imprezach programistycznych organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (Europe Code Week). Celem tej inicjatywy jest zainteresowanie programowaniem jak najliczniejszej grupy ludzi w każdym wieku – od przedszkolaków po seniorów. Tegoroczna edycja Code Week pod względem liczby wydarzeń i frekwencji okazała się rekordowa. Udało się to m. in. dzięki temu, że w akcję zaangażowały się nie tylko państwa europejskie, ale m.in. również Stany Zjednoczone, Brazylia, Chiny, Filipiny czy Izrael. Łącznie inicjatywę wsparło pięćdziesiąt pięć krajów z całego świata.

Wśród wszystkich państw zaangażowanych w Europejski Tydzień Kodowania Polska zajęła drugie miejsce pod względem liczby zorganizowanych imprez. Pasjonaci programowania w naszym kraju przygotowali aż 4586 wydarzeń, podczas których osoby w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania mogły rozwijać swoje kompetencje cyfrowe. Więcej imprez zorganizowali tylko Włosi.

Mistrzowie Kodowania zachęcają do programowania

Pod patronatem Mistrzów Kodowania zorganizowanych zostało aż 2847 wydarzeń Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli ponad połowa ze wszystkich imprez, które odbyły się w ramach europejskiej inicjatywy w Polsce. Do kodowania zachęcały szkoły, biblioteki, ale również pojedynczy nauczyciele i uczniowie zaangażowani w program Mistrzowie Kodowania.

Imprezy małe i duże

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania Mistrzowie Kodowania zaangażowali się m.in. w prowadzenie zajęć programistycznych wspólnie z Centrum Projektów Polska Cyfrowa w Centrum Nauki Kopernik czy organizację warsztatów w Ministerstwie Cyfryzacji i siedzibie NASK. Resort cyfryzacji i NASK po raz pierwszy gościły wydarzenia Code Week.

To oczywiście nie wszystko. Imprezy dla lokalnych społeczności pod szyldem Mistrzów Kodowania odbywały się w całej Polsce. Najmniejszą z nich było spotkanie w poznańskiej Dąbrówce, w trakcie którego chłopiec uczestniczący w programie Mistrzowie Kodowania, nauczył programowania w języku Scratch swojego kolegę.

Coraz większa skala Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce pokazuje jak wielki potencjał programistyczny drzemie w Polakach. Szereg kolejnych wydarzeń promujących kodowanie odbędzie się między 5 a 11 grudnia w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej.

O programie „Mistrzowie Kodowania”

Ogólnopolski program edukacyjny firmy Samsung Electronics Polska opiera się na lekcjach programowania m.in. w intuicyjnym języku Scratch. W ramach programu umiejętności programistyczne pod okiem 3 000 nauczycieli rozwija ponad 100 000 dzieci z 1 600 szkół w całej Polsce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)