Indeksowanie w czasie rzeczywistym od Google

Indeksowanie w czasie rzeczywistym od Google

Wojciech Cybulski
04.03.2010 20:16

Google pracuje nad systemem umożliwiającym twórcom stron internetowych natychmiastowe i zautomatyzowane indeksowanie w wyszukiwarkach własnych treści tuż po ich opublikowaniu bądź zaktualizowaniu. W trakcie konferencji Search Marketing Expo założenia tego projektu omówił Dylan Casey, Google Senior Product Manager.

Internetowy gigant cały czas pracuje nad koncepcją wyszukiwania w czasie rzeczywistym. O ile natychmiastowe wyszukiwanie zaindeksowanych witryn jest już możliwe, o tyle sam proces indeksowania nie gwarantuje, że treści są dostępne w Google natychmiast po ich opublikowaniu. By zmienić ten stan rzeczy, korporacja chce wykorzystać protokół PubSubHubbub (Push) bazujący na standardzie Atom. Dostawca treści umieszczający w sieci dowolne materiały z wykorzystaniem Push będzie automatycznie informował robota Google o publikacji, co skróci proces indeksowania nowych treści do zaledwie kilku sekund.

Eksperci podkreślają, że Google musi wyposażyć swój nowy system w mechanizmy chroniące przed spamem. Wielu komentatorów zauważa równocześnie, że Push będzie wielką szansą dla małych witryn, które są dość rzadko odwiedzane przez robota indeksującego. Korzystając z PubSubHubbub mali wydawcy będą mogli dotrzeć ze swoimi treściami do odbiorców równie szybko, co wielkie koncerny mediowe.

PubSubHubbub jest protokołem otwartym i będą mogli z niego korzystać także konkurenci Google tacy jak Bing czy Yahoo!.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)