InsERT nexo, czyli nowe wcielenie popularnych programów dla firm

InsERT nexo, czyli nowe wcielenie popularnych programów dla firm

InsERT nexo, czyli nowe wcielenie popularnych programów dla firm
11.03.2014 16:42, aktualizacja: 12.03.2014 10:32

W centrum konferencyjnym nowiutkiego wrocławskiego Stadionu dziś rano odbyło się niecodzienne wydarzenie — premiera najnowszej odsłony dobrze znanych wszystkim prowadzącym firmy i mających styczność z księgowością programów firmy InsERT: Rachmistrza (system obsługi uproszczonej księgowości, przeznaczony dla firm prowadzących księgę przychodów i rozchodów lub rozliczających się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych), Subiekta (program kompleksowo wspomagający obsługę sprzedaży w małych i średnich firmach: sklepach, hurtowniach, warsztatach, zakładach usługowych itp.) i Rewizora (nowoczesny system wspomagający prowadzenie pełnej księgowości). Programy są już dostępne dla klientów.

Obraz

Pomysł na programy w wersji InsERT nexo narodził się 6 lat temu. Zespół programistów, którzy nad nimi pracują, rozrósł się z kilkunastu do około 60 osób, a C++ został zastąpiony przez .NET. Wszystkie programy zyskały nowocześniejszy wygląd, ułatwienia w obsłudze i możliwości na miarę oprogramowania dla nowoczesnych firm. Niebawem do rodziny dołączą inne programy tego producenta, poszerza się także kolekcja oprogramowania dla urządzeń mobilnych. Na razie można na nich korzystać głównie z narzędzi do analizy danych, ale wkrótce pojawi się także wersja „mini” Subiekta.

Przede wszystkim, seria insERT nexo intensywniej wykorzystuje globalną sieć. W e-Abonamencie możliwa jest komunikacja między programami, na przykład przesyłanie danych z Subiekta nexo w siedzibie firmy do Rewizora nexo lub Rachmistrza nexo w biurze rachunkowym, za pośrednictwem Internetu. e-Abonament umożliwia także korzystanie z bankowości internetowej w wybranych bankach i korzystanie z nexo LINK — narzędzi do podglądu danych w przeglądarce bądź aplikacji Windows Phone 8.

Możliwa jest ponadto archiwizacja danych z dowolnego programu InsERT nexo w specjalnie do tego przygotowanej infrastrukturze firmy InsERT, w ramach usługi e-Archiwizacja (należy tu zaznaczyć, że nie jest to zwykły dysk w chmurze i nie zapiszemy na nim innych plików). Firma gwarantuje zabezpieczenie danych przed nieautoryzowanym dostępem, ochronę przed zagrożeniami z Sieci, jak oprogramowanie szpiegujące, oraz przed zdarzeniami losowymi, jak awaria sprzętu. Archiwizacja odbywa się automatycznie i, jak zapewnia producent, nie obciąża systemu w sposób zauważalny dla użytkowników. Podstawowy abonament, wysokości 199 złotych netto rocznie, zapewnia 10 GB miejsca na dane i 10 GB transferu miesięcznie. Abonament można rozszerzyć, aby spełniał indywidualne potrzeby firm.

Nowa odsłona programów to również nowy, nowoczesny wygląd i interfejs ułatwiający pracę. Programy InsERT nexo zostały w ciekawy sposób połączone w jedną platformę, więc nawet jeśli ktoś korzysta z więcej niż jednego produktu, będzie uruchamiał na swoim komputerze tylko jeden program. Każdy z produktów ma możliwość konfigurowania różnych widoków oraz nadawania uprawnień dla każdego użytkownika osobno, więc użytkownicy będą widzieć tylko te dane, które są im potrzebne. Wzorując się na przeglądarkach internetowych, twórcy programu postanowili wprowadzić możliwość pracy w kartach, w których można uruchamiać poszczególne moduły lub oglądać pojedyncze dokumenty. W każdym miejscu programów dostępna jest wyszukiwarka, która pozwoli szybko odnaleźć dokumenty bądź uruchomić konkretne moduły, a wprowadzanie danych ułatwić mają skróty stworzone na wzór mnemoników.

  • Rachmistrz nexo
  • Rachmistrz nexo
[1/2] Rachmistrz nexo
  • Subiekt nexo
  • Subiekt nexo
[1/2] Subiekt nexo
  • Rewizor nexo
  • Rewizor nexo
[1/2] Rewizor nexo

Firmy o większych wymaganiach, chcące dostosować oprogramowanie do własnych potrzeb, mogą skorzystać z bardziej rozbudowanych wersji nexo PRO programów.

Firma InsERT, istniejąca już 22 lata, pochwaliła się przy okazji nie lada osiągnięciami na rynku oprogramowania. Z jej narzędzi korzysta już ponad 300 tysięcy firm (w tym Ceneo, Dialog, Netia, Nestle, PGE, Polsat, TP, TVP, dotpay) a liczba sprzedanych licencji przekroczyła pół miliona — wyższym wynikiem na polskim rynku pochwalić się może tylko Microsoft. Szacuje się, że z jej produktów korzysta nawet milion osób, w tym 50 tysięcy księgowych i przedsiębiorcy w 18 krajach poza Polską. Lwia ich część to Polacy prowadzący firmy za granicą, którzy zabrali oprogramowanie ze sobą. W ciągu roku z programu Subiekt, najbardziej znanego produktu firmy, od którego wszystko się zaczęło, wystawianych jest prawie pół miliarda faktur. Dla firmy InsERT dzisiejsza premiera to najważniejsze wydarzenie od 10 lat, kiedy to powstała wersja GT programów.

Wejście na rynek produktów InsERT nexo nie oznacza jeszcze końca linii GT. Przynajmniej do wprowadzenia do oferty pełnej gamy programów nexo, w sprzedaży będą równolegle obie generacje. O zakończeniu wsparcia dla GT klienci dowiedzą się z 3-letnim wyprzedzeniem, ale na razie mogą być spokojni. Wygląda też na to, że jeszcze długo nie trzeba będzie rezygnować z Windows XP, choć producent zaleca korzystanie z programów nexo na Windows 7.

Na koniec wyjaśnię jeszcze, skąd wzięło się widoczne powyżej monstrum. Monster Truck nexo, zbudowany na ramie Jelcza i kołach ciągnika, ma odzwierciedlić wszechstronność programów InsERT nexo (nie jest jak bolid F1, który wypada na byle zakręcie), a także oddać tego „luźniejszego” ducha firmy.

Obraz

Dzisiejsza premiera rozpoczęła serię spotkań typu Roadshow, podczas których w różnych miastach Polski prezentowane będą programy InsERT nexo. Plan można znaleźć na stronie.

45-dniowe wersje próbne programów firmy InsERT można już pobrać z naszej bazy: Rachmistrz nexo, Rewizor nexo i Subiekt nexo. Ich cena na jedno stanowisko to odpowiednio 390 zł, 990 zł i 490 zł, na 3 stanowiska zaś 590 zł, 1690 zł i 890 zł. Dostępne są także rozszerzenia licencji na więcej stanowisk oraz tańsze uaktualnienia dla użytkowników starszych wersji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)