Instant Tethering w Androidzie: automatyczne udostępnianie Internetu urządzeniom bez zasięgu

Instant Tethering w Androidzie: automatyczne udostępnianie Internetu urządzeniom bez zasięgu

Instant Tethering w Androidzie: automatyczne udostępnianie Internetu urządzeniom bez zasięgu
Oskar Ziomek
21.01.2017 13:15

Dzielenie się dostępem do Internetu w urządzeniach z Androidem dostępne jest od dłuższego czasu. O ile jednak producent nie zadbał o wygodny skrót na pasku powiadomień albo nie doinstalowaliśmy własnego ze sklepu, dotarcie do odpowiednich ustawień zajmowało zwykle sporo czasu – tethering najczęściej ukryty jest głęboko w strukturze menu. W końcu postanowiono to nieco zmienić i wraz z wydaniem Usług Google Play 10.2, ułatwiono automatycznie łączenie się urządzeń, które należą do tego samego użytkownika.

Funkcja wykorzystuje do działania wspólne konto użytkownika Google oraz połączenie Bluetooth do autoryzacji. Zasada jest prosta – jeśli mamy przy sobie kilka urządzeń z Androidem, a któreś z nich straci zasięg z Internetem, będzie mogło automatycznie „poprosić” inny sprzęt o udostępnienie połączenia. Co więcej, wszystko powinno sparować się automatycznie i bez ingerencji użytkownika.

Instant Tethering ma własny zestaw opcji w ustawieniach
Instant Tethering ma własny zestaw opcji w ustawieniach

Niestety, jak to często bywa przy innowacjach związanych z Androidem, sporo czasu upłynie, zanim funkcja będzie dostępna dla większej liczby smartfonów i tabletów. Już teraz wiemy, że nie jest ona dostępna na wszystkich urządzeniach z Usługami Google Play w wersji 10.2 – Instant Tethering powinien póki co działać wyłącznie na Nexusach oraz Pixelach pracujących pod kontrolą Androida 7.1.1. Co więcej, Nexus 9 oraz Pixel C podczas połączenia mogą być jedynie klientami (choć tutaj wystarczy już Android Marshmallow).

Naturalnie w przyszłości rozwiązanie ma być dostępne w większej liczbie urządzeń, ale praktyka pozwala bezpiecznie założyć, że będzie to raczej powolny proces. W końcu sam Android Nougat, mimo obecności na rynku od dłuższego czasu, jest dostępny dla zdecydowanej mniejszości urządzeń.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)