Integracja obowiązkowa. Endomondo wymieni dane z aplikacjami Under Armour

Integracja obowiązkowa. Endomondo wymieni dane z aplikacjami Under Armour

Integracja obowiązkowa. Endomondo wymieni dane z aplikacjami Under Armour
Łukasz Maślanka
09.03.2016 11:43, aktualizacja: 09.03.2016 14:18

W lutym 2015 r. Under Armour kupiło Endomondo, czyli jeden z najbardziej popularnych na świecie serwisów do mierzenia aktywności sportowych. Teraz firma ogłosiła że wprowadza w usłudze wiosenne porządki. Zmienią się warunki korzystania z niej (zarówno w wersji przeglądarkowej, jak też w aplikacjach mobilnych) oraz polityka prywatności. Wszystko po to, aby przesyłanie danych między Endomondo a innymi programami dla sportowców należącymi do Under Armour stało się łatwiejsze.

Zmiany ogłoszone przez nowego właściciela Endomondo dotyczące osób, które dopiero zaczynają korzystać z produktów mobilnych firmy, obowiązują od 8 marca 2016 r. Z kolei 7 kwietnia br. wejdą w życie dla osób, które już wcześniej korzystały nie tylko z Endomondo, ale też z aplikacji MyFitnessPal, MapMyFitness i UA Record. Powiadomienie o nowych zapisach regulaminów wyświetlą się też w najnowszych wersjach wszystkich wskazanych wyżej aplikacji.

Obraz

Jakie zmiany pojawiły się w warunkach korzystania z usług Under Armour? Najważniejszą z nich jest unifikacja zasad korzystania z nich, co sprawi, że wszystkie należące do firmy objęte będą jednolitymi regułami. W założeniu ma to być dużym ułatwieniem dla użytkowników aplikacji mobilnych spod szyldu Under Armour. Pozwoli bowiem łatwiej dzielić się danymi oraz udostępniać je między Endomondo, MyFitnessPal, MapMyFitness i UA Record. W ten sposób firma chce zintegrować swoje produkty adresowane do sportowców.

Under Armour ogłosiło też, że dane użytkowników Endomondo zostaną przeniesione na serwery firmy w USA. Z kolei w polityce prywatności dla aplikacji firmy nie zmieniło się wiele. Najważniejszą zmianą, na którą warto zwrócić uwagę, jest precyzyjne wskazanie, jakie dane użytkownika zbierają aplikacje należące do Under Armour, w jaki sposób firma może je udostępniać np. innym podmiotom i w jaki sposób chroni prywatność osób, które korzystają z jej produktów.

Od nowych zasad ogłoszonych przez Under Armour nie będzie odwrotu i chcąc nadal korzystać z jego aplikacji, należy wyrazić na nie zgodę. Użytkownicy Endomondo, którym zmiany będą nie w smak, mogą poprosić u usunięcie konta, wysyłając e-mail na adres deleteaccount@endomondo.com z konta pocztowego powiązanego z aplikacją.

Endomondo w bazie dobrychprogramów: Android, iOS, Windows Phone.

MyFitnessPal w bazie dobrychprogramów: Android, iOS, Windows Phone.

MapMyFitness w bazie dobrychprogramów: Android.Under Armour Record w bazie dobrychprogramów: Android, iOS

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)