Intel Extreme Masters 2018 znów zawita do Katowic

Intel Extreme Masters 2018 znów zawita do Katowic

Intel Extreme Masters 2018 znów zawita do Katowic

Już po raz szósty z rzędu jedna z największych imprez e-sportowych w naszym kraju, czyli finał Intel Extreme Masters, odbędzie się w Katowicach. Również i w tym roku, organizatorzy biorąc pod uwagę coraz większe zainteresowanie katowickimi finałami, podobnie jak w roku ubiegłym, podjęli decyzję by imprezę rozdzielić na dwa weekendy. I tutaj podobieństwa do tegorocznej edycji się kończą, bowiem organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek. Niestety, żegnamy się z rozgrywkami w League of Legends, które oddają pola grze Dota 2.

Obraz

Katowicki Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe w dniach 24-25 lutego stanie się areną jednego z najbardziej prestiżowych turniejów – ESL One Katowice powered by Intel, który będzie pierwszym tak dużym międzynarodowym turniejem Dota 2 w Polsce i pierwszym Majorem Dota 2, który będzie miał miejsce w naszym kraju. W puli nagród znajduje się kwota ok. 3,6 miliona złotych oraz 1,5 tys. punktów rankingowych, mogących dać awans na kolejną imprezę z cyklu The International.

Obraz

Natomiast w dniach 2-4 marca 2018 podczas Intel Extreme Masters World Championship Katowice będziemy oglądać zmagania drużyn walczących o Mistrzostwo Świata w Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II. Pula nagród o jaką powalczą gracze CS:GO może zawrócić w głowie bowiem wynosi ok. 2 miliony złotych. A ponieważ IEM Katowice będzie siódmym turniejem zaliczającym się do serii Intel Grand Slam, dzięki temu jeden z zespołów CS:GO zyskuje szansę zgarnąć dodatkową nagrodę w postaci okrągłego miliona dolarów. Kwota ta trafi do drużyny, która wygra cztery z ostatnich dziesięciu turniejów wysokiej rangi, organizowanych przez DreamHack lub ESL. Z kolei zawodnicy StarCraft II będą walczyć o 900 tys. złotych. Triumfator turnieju uzyska również bezpośredni awans na WCS Global Finals.

Katowice is esports - IEM | ESL One Katowice 2018

To jednak nie koniec atrakcji bowiem odmiennie niż w tym roku, zarówno podczas trwania obu turniejów w roku przyszłym odbędą się IEM Expo, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym podczas którego odwiedzający będą mogli spędzić czas biorąc udział w konkursach, zwiedzając stoiska wystawców, spotykając znanych youtuberów czy grając w specjalnych strefach free to play. Wstęp na imprezę, jak co roku jest co prawda bezpłatny, jednak podobnie jak w latach ubiegłych dostępne będą dostępne bilety wcześniejszego wstępu, by uniknąć wielokilometrowych kolejek. Oczywiście, również i w tym roku nie zabraknie tam naszej Redakcji, która uda się do Katowic relacjonować to wielkie święto e-sportowych maniaków.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)