Dota 2 Reborn Dota 2 Reborn 6.88F 2248

Strona główna Windows Gry RPG i MMO
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Dota 2 to kolejna propozycja gry w gatunku MOBA czyli walki na arenach, ale to gra nie byle jaka, bo przygotowana przez twórców serii Half-Life czyli firmę Valve. Sama zaś nazwa projektu wywodzi się od Defense of the Ancients - popularnej modyfikacji dla Warcrafta III. Po długim czasie producenci zdecydowali się przepisać dzieło na silniku Source 2, zupełnie nowej technologii, dodając Reborn do tytułu, żeby to wyrazić.

Sporych rozmiarów, ale symetryczne mapy dają równe szanse obu przystępującym do starcia stronom. Celem zabawy jest wtargnięcie do twierdzy przeciwnika i zniszczenie jej przy równoczesnych staraniach defensywnych w stosunku do własnej bazy. W zabawie biorą udział zespoły po pięciu wojowników złożone z odpowiednio zróżnicowanych pod kątem umiejętności bohaterów, których gracz wybiera z puli przeszło setki dostępnych. Postacie oczywiście w miarę wygrywania kolejnych bitew zyskują doświadczenie, awansują na wyższe poziomy oraz rozwijają się bojowo.

Pewnym urozmaiceniem jest też występowanie jednostek sterowanych przez sztuczną inteligencję, do tego dość groźnych i które trzeba mieć cały czas na uwadze. Ich likwidacja przynosi odpowiednie korzyści w formie różnych ułatwień, które umiejętnie wykorzystane na polu walki znacząco przybliżają do zwycięstwa.

W grze można skorzystać ze specjalnego sklepu, gdzie za zdobyte w trakcie rozgrywki złoto nabędziemy potrzebne do gry przedmioty. Ich koszt zależy od ich mocy oraz przydatności. Należy pamiętać, iż odpowiednie użycie wspomagaczy potrafi diametralnie odmienić przebieg rozgrywki.

Dota 2 jest aktualnie jednym z najpopularniejszych sieciowych projektów, a do tego rozpowszechniana jest ona zupełnie za darmo. Dobra oprawa audiowizualna, ciekawe mapy z dobrą scenerią, szereg trybów (włącznie z treningiem dla nowicjuszy) z elementami taktyki i strategii z pewnością nie pozwolą nikomu nudzić się przy tym tytule.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor dwurdzeniowy 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • Karta graficzna 1 GB NVIDIA GeForce 8600 lub AMD Radeon HD 2600

Uwaga!

W celu instalacji gry należy pobrać program Steam - specjalną platformę internetową pozwalającą nie tylko na kupowanie i ściąganie gier komputerowych, ale także stały kontakt z przyjaciółmi, których możemy między innymi np. zapraszać do rozgrywki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zbilansowane postacie, spora grywalność, sporo darmowej zawartości, płatne dodatki nie wpływają na grę
mocno skomplikowano dla nowych graczy
ocena użytkownika
30.08.2017 11:05 • Recenzja do wersji 6.88F 2248

Do to legenda wśród gier mmo. Dota gra z gatunku moba. Gracze dzielą się na dwa zespoły i walczą ze sobą na planszy. Czasami podobnie jak w Dota występują niegrywalne kreatury kierowane przez komputer. Podstawowym gry celem jest zniszczenie punktu centralnego w bazie przeciwnika zwanego Starożytnym(Ancient) to wokół nich skupia się gra. Gracze dzielą się na dwa zespoły Mrocznych i Świetlistych. By móc dostać się w pobliże Starożytnego muszą zniszczyć wieże znajdujące się na linii. Na liniach występują ponadto wymienione wcześniej kreatury zwane creepami (czyt. kripami). Creepy tak jak gracze atakują wieże i starożytnych. Ponadto atakują graczy z przeciwnego zespołu.
Zaletą gry jest spora grywalność. Gra potrafi mocno wciągnąć, co jest zasługą dobrej mechaniki. W grze występuje 107 postaci są porządnie zbilansowane i mają ciekawe umiejętności. Niektóre mają między sobą różnego rodzaju zażyłości co tylko dodaje smaczku grze. Wszystkie postacie są darmowe. Jedynymi płatnym rzeczami są dodatki wizualne dla bohaterów nie wpływające na grywalność. Gra mimo pozornej prostoty jest stosunkowo trudna. Gra wymaga szybkiego podejmowania decyzji i dobrego refleksu. Inaczej będzie bardzo ciężko. Sprawy nie ułatwia stosunkowo skomplikowana mechanika tytułu. Sprawia to, że nowi gracze giną bardzo szybko i bardzo często. Sytuację ratuję trochę wbudowany samouczek i możliwość treningu z botami. Sprawia to wszystko,że gracze szybko się zniechęcają do dalszej gry.
Jeśli lubisz gry typu moba i masz dużo samozaparcia, by nauczyć się mechaniki Dota najpewniej Ci się spodoba.