Intel Honeycomb Glacier. Koncepcyjny notebook z dwoma ekranami

Intel Honeycomb Glacier. Koncepcyjny notebook z dwoma ekranami

Fot. YouTube (Intel)
Fot. YouTube (Intel)
Piotr Urbaniak
29.05.2019 14:50

Wygląda na to, że HP Omen 2S nie był jednorazowym szaleństwem, a pomysł na dwuekranowy notebook dla graczy przyszedł do głowy więcej niż jednemu producentowi. Oto Honeycomb Glacier. Sprzęt, którym na Computexie 2019 szczyci się Intel.

Jeżeli wspomnianego Omena 2S uważasz za szczyt ekstrawagancji, to teraz musisz o tym zapomnieć – Honeycomb Glacer to zabawka osobliwa w jeszcze większym stopniu.

Obok klasycznego ekranu głównego 15,6'' o rozdzielczości Full HD, laptop ma dodatkowy ekran 12,3-calowy, cechujący się rozdzielczością 1920 x 720 pikseli. Panel ten może wyświetlić aplety serwisów społecznościowych albo przybornik transmisji podczas strumieniowania, czyli pełni podobną funkcję co w Omenie. Jednak dodanie technologii śledzenia wzroku, Tobii, otwiera nowe możliwości. Pozwala na przykład uruchomić konkretne narzędzie samym spojrzeniem na drugi wyświetlacz.

COMPUTEX 2019: Intel’s ‘Honeycomb Glacier’ Companion Display Concept Laptop

Mało tego, ów drugi wyświetlacz również jest zamontowany na zawiasach, co umożliwia zmianę kąta nachylenia względem części zasadniczej laptopa przy jednoczesnym uniesieniu matrycy głównej. To – przynajmniej w teorii – powinno z kolei poprawić komfort korzystania z notebooka.

A kiedy ten sprzęt trafi do sprzedaży? Odpowiedź brzmi: nigdy – a na pewno nie w takiej formie, jak ta zaprezentowana. Honeycomb Glacier to tylko projekt koncepcyjny, o czym zresztą świadczą użyte komponenty. Wprawdzie procesor to 8-rdzeniowy Core i9, jeden z najwydajniejszych czipów w ofercie Intela, ale już karta graficzna należy do starszej generacji – Pascal; GeForce GTX 1060.

Prezentując urządzenie, Intel najwyraźniej chciał sprawdzić nowy format obudowy, nie konkretną konfigurację, a tym bardziej nie laptopa jako całość. Kupiłbyś/kupiłabyś coś takiego?</P.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)