Intel: Windows 8 będzie wydany zanim zostanie ukończony

Intel: Windows 8 będzie wydany zanim zostanie ukończony

26.09.2012 11:32

Bloomberg poinformował, że podczas spotkania pracowników Intela w Tajpej CEO firmy, Paul Otellini, powiedział, że Windows 8 będzie wydany zanim będzie gotowy. Informację przekazał mediom podobno pracownik, który brał udział w zamkniętym spotkaniu.

Intel blisko współpracuje z Microsoftem przy rozwijaniu nowego systemu i ma wgląd w postępy w rozwoju, więc jego pracownicy doskonale wiedzą, jakie problemy jeszcze ma system. Strategia Microsoftu podobno obejmuje wydanie nieukończonego systemu i poprawianie go „w locie” już na komputerach klientów. Otellini podobno nie ma nic przeciwko takiej strategii, ale nie jest szczególnie zadowolony z wydawania niedokończonego systemu.

350031850900776897

Nie wiadomo jeszcze jak Microsoft zamierza dostarczać poprawki do nowego systemu. Oczywiście nadal będą działać mechanizmy znane obecnie i nie zmieni się kalendarz aktualizacji przez Software Update, ale podobno w przygotowaniu jest duża aktualizacja o nazwie kodowej Blue, która miałaby dotrzeć do użytkowników rok po wydaniu Windows 8. Co ciekawe, Blue nie ma być odpowiednikiem Service Pack 1, ale kolejną generacją systemu — Windowsem 9 — i ma między innymi być bardziej niezależny od trybu Classic. Czyżby Microsoft jednak zamierzał pójść w ślady Apple'a i wydawać system co roku?

Intel w późniejszym oświadczeniu podkreślił, że przebiegu prywatnych spotkań i rzeczy powiedzianych lub nie powiedzianych w czasie ich trwania nie ma zamiaru komentować. Wciąż widzimy Windowsa 8 jako ważną szansę i ekscytują nas możliwości dostarczone przez nowe formy, jak Ultrabooki, tablety i urządzenia hybrydowe — dodała rzeczniczka Intela.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)