Intel zacieśnia współpracę z ESL. Firmy zainwestują w partnerstwo 100 milionów dolarów

Intel zacieśnia współpracę z ESL. Firmy zainwestują w partnerstwo 100 milionów dolarów

ESL One w Katowicach, fot. materiały prasowe ESL
ESL One w Katowicach, fot. materiały prasowe ESL
Oskar Ziomek
19.12.2018 12:56, aktualizacja: 06.02.2019 16:40

Intel oraz ESL, firmy przez większość osób kojarzone z pewnością głównie z imprezami z serii Intel Extreme Masters, zacieśniają współpracę, by dalej rozwijać rynek esportowy. W ciągu najbliższych trzech lat firmy planują zainwestować ponad 100 milionów dolarów, aby dotrzeć z esportem do jeszcze większej liczby odbiorców na całym świecie. Chodzi nie tylko o rozwój samej technologii, ale i organizację turniejów oraz innych wydarzeń związanych ze światem wirtualnej rozrywki.

Chociaż jednym z kluczowych działań w najbliższym czasie będzie wspólna organizacja 14. sezonu Intel Extreme Masters, w 2019 roku partnerstwo Intela oraz ESL będzie się wiązało także ze wsparciem innych istotnych wydarzeń esportowych. Mowa między innymi o ESL One powered by Intel, CS:GO Pro League oraz Intel Grand Slam. Inwestycje mają też objąć rozszerzenie popularności esportu w nowych regionach świata. W tym przypadku chodzi o inaugurowanie wielkich wydarzeń esportowych na nowych rynkach regionu APAC, czyli między innymi na terenie Wschodniej Azji.

ESL i Intel pracują w esporcie ramię w ramię przez prawie dwie dekady. Wspólnie osiągaliśmy wiele kamieni milowych w tej branży i pomogliśmy wielu graczom stać się legendami tego sportu. Długoterminowe, rozszerzone partnerstwo z firmą Intel otwiera przed nami jeszcze więcej możliwości na zupełnie innym poziomie w skali globalnej – tłumaczy działania Ralf Reichert, współzałożyciel ESL.

Podczas turniejów będą wykorzystywane topowe rozwiązania technologiczne, których dostarczeniem zajmie się Intel. W użyciu graczy będą procesory Core i9, z kolei podczas produkcji wydarzeń używane będą także procesory Intel Xeon. Co ciekawe, Intel będzie również testować nowe technologie, a tutaj mówi się na przykład o wykorzystaniu sieci 5G.

Obraz

Nasza wspólna inwestycja z ESL w rozwój esportowego ekosystemu oznacza, że rozwój, który zainicjowaliśmy poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań przez ostatnie dwie dekady będzie kontynuowany. Intel jest silnie zaangażowany w rozwój esportu, stawiając na pierwszym miejscu społeczność fanów i graczy, dla których przygotowujemy najlepsze rozwiązania technologiczne – komentuje zacieśniającą się współpracę John Bonini, wiceprezes i General Manager VR w wydziale Gaming and Esports w Intelu.

Warto dodać, że Intel oraz ESL mogą się już teraz pochwalić najdłużej trwającym partnerstwem w esporcie – wspólne projekty są prowadzone od 18 lat. Do najważniejszych wydarzeń z historii należy bez wątpienia zaliczyć współpracę w zakresie imprezy Intel Extreme Masters, w przypadku której Intel został głównym sponsorem w 2006 roku. Finały Intel Extreme Masters od kilku lat konsekwencje odbywają się w Polsce. Ostatnia edycja połączona z ESL One powered by Intel w Katowicach była oglądana na żywo przez niecałe 170 tys. fanów. Online obejrzano łącznie 3,4 miliarda minut materiału.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)